Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Róża rabatowa Morning Sun®
  • Róża rabatowa Morning Sun®
  • Róża rabatowa Morning Sun®
  • Róża rabatowa Morning Sun®
  • Róża rabatowa Morning Sun®
  • Róża rabatowa Morning Sun®

Róża rabatowa Morning Sun®

Rosa MORNING SUN 'RT 10-608'

  • 34,00 zł

  • Netto: 31,48 zł
  • Cena w punktach: 850
  • Zaloguj się, aby otrzymać 31 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2016 roku przez firmę Tantau. Dorasta do ok. 80 cm wysokości i 40 cm szerokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty półpełne, o średnicy 5-10 cm, barwy pomarańczowej, zebrane po kilkanaście sztuk w kwiatostany. Pachną bardzo delikatnie. Cechą szczególną tej odmiany jest to, że kwiaty utrzymują stałą barwę przez cały okres kwitnienia podczas gdy większość innych pomarańczowych odmian ma tendencję do przebarwiania się na różowo / malinowo. Odmiana kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Polecana na skarpy, obwódki, rabaty, żywopłot, kwiaty cięte, a także do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia w grupie: 5-6 szt./m2.

Floribunda (łac. „wiele kwitnących”) to nowoczesna grupa róż ogrodowych, która powstała przez skrzyżowanie grupy hybrid teas z różami polyantha, które z kolei są krzyżówką rosa chinensis i rosa multiflora. Zamysłem było stworzenie róż, które kwitną tak obficie jak polyantha, a jednocześnie zachowują piękno i różnorodność róż grupy hybrid tea. Rozmnażane są przez szczepienie.

Warunki uprawy: róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa MORNING SUN 'RT 10-608'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość50-80 cm
Docelowa szerokość30-50 cm
Kolor liści/igiełoliwkowozielony
Barwa kwiatówpomarańczowy / złocisty
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Gęstość sadzenia5-6 szt./m2
Zimozielonośćnie
HodowcaRosen Tantau
Zastosowanieskarpy, obwódki, rabaty, żywopłot, soliter, pojemniki, kwiaty cięte
Informacje dodatkowebardzo wytrzymała odmiana, utrzymuje stałą barwę przez cały sezon

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz