Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża okrywowa czerwona
Róża okrywowa czerwonaRóża okrywowa czerwonaRóża okrywowa czerwonaRóża okrywowa czerwona

Róża okrywowa czerwona

Rosa

  • 19,50 zł

  • Netto: 18,06 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 19 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża okrywowa czerwona
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niska róża okrywowa, tworząca gęste kobierce drobnych kwiatów w kolorze różowym. Dorasta do około 0,7 m wysokości i podobnej szerokości. Liście drobne, żywozielone, błyszczące, gęsto ułożone na pędach. Pędy niezbyt grube, rozchodzące się na boki.  Kwiaty pełne, drobne, o średnicy 3-4 cm, koloru czerwonego, zebrane w duże, wielokwiatowe kwiatostany. Kwitnie od połowy czerwca, powtarzając kwitnienie aż do późnej jesieni. Sadzona jest często w miastach w dużych rabatach, parkach i ogrodach, na grobach, również w pojemnikach. Przeciętna gęstość sadzenia to 4-5 sztuk na m2.

Stanowisko i uprawa

Róże okrywowe nie są wymagające w uprawie. Dobrze rosną na glebach piaszczysto-gliniastych, w odczynie lekko kwaśnym do zasadowego, na stanowisko słonecznym lub półcienistym. Nie wymagają cięcia, ale można je przeprowadzać - cięcie ogranicza się przeważnie do wycinania martwych lub zbyt cienkich pędów. Cięcie najlepiej przeprowadzać wiosną, pędy przycięte późną jesienią mogą nie zdążyć się zregenerować przed zimą. Teren wokół korzeni warto wyściółkować np. korą ogrodową, która ograniczy parowanie wody z podłoża i wyrastanie chwastów. Podczas podlewania warto unikać kierowania strumienia wody na liście, a kieruwać go bezpośrednio na glebę wokół korzeni. Wilgotne liście w okresie letnim są bardziej podatne na rozwój chorób grzybowych. Nawożenie przeprowadzamy w maju, stosując wieloskładnikowy nawóz mineralny NPK (np. nawóz uniwersalny lub dedykowany nawóz do róż) lub nawóz organiczny, np. obornik, kompost.

Nazwa łacińskaRosa
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość70 cm
Docelowa szerokość80 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełjasnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnienieczerwiec - październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Gęstość sadzenia4-5 sztuk na m2
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, roślina okrywowa, ogrody skalne, rabaty, pojemniki, kwiaty cięte, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz