Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża okrywowa ASPIRIN ROSE® Taniripsa ADR
Róża okrywowa ASPIRIN ROSE® Taniripsa ADRRóża okrywowa ASPIRIN ROSE® Taniripsa ADRRóża okrywowa ASPIRIN ROSE® Taniripsa ADRRóża okrywowa ASPIRIN ROSE® Taniripsa ADRRóża okrywowa ASPIRIN ROSE® Taniripsa ADRRóża okrywowa ASPIRIN ROSE® Taniripsa ADR

Róża okrywowa ASPIRIN ROSE® Taniripsa ADR

Rosa ASPIRIN ROSE 'Taniripsa' PBR

  • 41,00 zł

  • Netto: 37,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 41 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-04-02.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża okrywowa ASPIRIN ROSE® Taniripsa ADR
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Obficie kwitnąca i odporna na choroby róża okrywowa. Pokrój krzaczasty, osiąga wysokość 50-80 cm oraz szerokość 30-40 cm. Liście ciemnozielone, błyszczące. Wytwarza efektowne skupiska bladoróżowych, półpełnych, delikatnie pachnących kwiatów, każdy o średnicy 5-10 cm. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Gęstość sadzenia w grupie: 3-4 szt./m2.

Odmiana zaliczana do niezwykle odpornych, z tego względu otrzymała certyfikat ADR, przyznawany przez niezależnych ekspertów najlepszym i "najtwardszym" różom na rynku. Certyfikat ADR jest gwarancją efektownego kwitnienia, pięknego zapachu, a przede wszystkim zdrowego wyglądu i długiej żywotności róż.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, skracamy wszystkie pędy o 1/3 długości. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokół korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa ASPIRIN ROSE 'Taniripsa' PBR
Pokrójkrzaczasty rozłożysty, płożący
Docelowa wysokość50-80 cm
Docelowa szerokość30-40 cm
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówbiały, kremowy
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Gęstość sadzenia3-4 szt./m2
Zimozielonośćnie
HodowcaTantau
Zastosowanieskarpy, obwódki, rabaty, soliter, pojemniki
Informacje dodatkowecertyfikat ADR

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz