Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Żywotnik zachodni Anniek ®

Thuja occidentalis 'Anniek' PBR


  • 11,99 zł

  • Netto: 11,10 zł
  • Cena w punktach: 299
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Karłowy krzew o kulistym pokroju. Piękna polska odmiana, osiągająca zaledwie 30 cm średnicy. Podobny do zielonej odmiany 'Teddy', różniący się od niej barwą igieł. Charakteryzuje się gęsto ułożonymi pędami, pokrytymi miękkimi igiełkami barwy złocisto-pomarańczowej. Młode przyrosty mają najbardziej jaskrawą barwę, starsze pędy są trochę ciemniejsze, bardziej zielonkawe. Zimą barwa igieł jest bardziej brązowa.

Odporny na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Z uwagi na jaskrawą barwę igieł preferuje stanowiska słoneczne. Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne, piaszczysto-gliniaste oraz mieć odczyn lekko kwaśny. Z uwagi na pędy o delikatnej strukturze, dlatego zimą podczas opadów śniegu zaleca się usuwanie zalegającej warstwy śniegu, pokrywającej krzewy, aby uniknąć ich odkształceń. Z uwagi na płytki system korzeniowy, w czasie suszy, bezśnieżnej zimy i wczesną wiosną warto podlewać krzewy.

Odmiana świetnie sprawdzi się w małych, przydomowych ogrodach, na skalniakach, wrzosowiskach, a także na cmentarzach. Stanowi mocny, kontrastowy akcent na tle zielonych roślin. Nadaje się do uprawy w pojemnikach. Bardzo dobrze znosi cięcie.

Nazwa łacińska Thuja occidentalis 'Anniek' PBR
Pokrój kulisty
Docelowa wysokość od 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostu roślina wolnorosnąca
Kolor liści/igieł żółte, złociste
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność -23 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, pojemniki, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej