Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Świerk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cm
  • Świerk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cm
  • Świerk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cm
  • Świerk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cm
  • Świerk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cm

Świerk pospolity Aurea Magnifica XXL 300 cm

Picea abies 'Aurea Magnifica'

  • 1 800,00 zł

  • Netto: 1 666,67 zł
  • Cena w punktach: 42500
  • Zaloguj się, aby otrzymać 1574 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-10-02.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia. Dostawa roślin z gruntu jest prowadzona wiosną i jesienią - w okresie wiosennym od 1 marca do 30 kwietnia. W okresie jesiennym od 1 października do 30 listopada. Podane terminy mogą ulec przesunięciu w zależności od warunków pogodowych.

Istnieje możliwość dostawy naszym transportem + posadzenia rośliny, koszt zależny od miejsca dostawy - w celu wyceny prosimy o kontakt.

Jedna z najlepszych odmian żółtego świerka, o intensywnej żółtej barwie. Rośnie jako drzewo o szerokostożkowym, regularnym pokroju i gęsto ułożonych pędach, osiąga ok. 4 m wysokości. Wzrost początkowo powolny, później przyrasta rocznie ok. 0,5 m. Igły kłujące i błyszczące, o długości 2-3 cm, młode przyrosty jasnożółte, latem jasnozielone, jesienią po pierwszych przymrozkach znowu przebarwiają się na piękny, żółty kolor. Świerk ma zatem 2 różne oblicza - wiosną, późną jesienią i zimą jest żółty, a latem jasnozielony. Igły mają lepsze wybarwienie na stanowisku słonecznym.

Świerk nie ma dużych wymagań uprawowych. Rośnie dobrze na większości gleb ogrodowych, preferuje te lekko kwaśne, próchniczne i umiarkowanie wilgotne. Stanowisko słoneczne, aczkolwiek może rosną również w lekko zacienionym. Świetnie sprawdzi się posadzony jako soliter w eksponowanym miejscu, w dużym ogrodzie lub w parku.

Nazwa łacińskaPicea abies 'Aurea Magnifica'
Pokrójszerokostożkowy
Docelowa wysokość4-5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełżółte, latem jasnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-34 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieduże ogrody i parki, soliter

Napisz opinię

Produkty powiązane