Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jodła koreańska Kohout's Icebreaker ® NA PNIU

Abies koreana 'Kohout's Icebreaker' PBR


  • 130,00 zł

  • Netto: 120,37 zł
  • Cena w punktach: 3250
  • Zaloguj się, aby otrzymać 120 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 40-50 cm. Wysokość całkowita ok. 60-70 cm (z koroną, bez doniczki).

Stosunkowo nowa odmiana jodły koreańskiej o płaskokulistym pokroju i oryginalnych igłach. Jest to karłowy krzew, rośnie powoli osiągając wysokość około 0,3 cm oraz podobną szerokość. Igły krótkie i grube, długości ok. 1,5 cm i średnicy 2 mm, poskręcane. Od spodu są białe, dzięki ich poskręcaniu ten kolor jest bardzo dobrze widoczny. Górna strona igieł jest jasnozielona. Nie wytwarza szyszek.

Dobrze rośnie na glebach kwaśnych lub lekko kwaśnych (pH między 4-6). Podłoże żyzne i umiarkowanie wilgotne. Lubi miejsca zarówno słoneczne, jak i półcieniste, osłonięte od wiatru. Jest odporna na mróz, dobrze radzi sobie z naszymi surowymi zimami. Można przycinać.

Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, skalniakach, wrzosowiskach, na rabatach oraz w ogrodach w stylu orientalnym. Nadaje się również do uprawy w pojemniku na tarasach i balkonach.

Nazwa łacińska Abies koreana 'Kohout's Icebreaker' PBR
Pokrój płaskokulisty
Docelowa wysokość 0,3 m
Tempo wzrostu roślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igieł szare, srebrzyste, niebieskawe
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność -26 °C
Zimozieloność tak

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej