Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jodła koreańska Kohout's Icebreaker ®
Jodła koreańska Kohout's Icebreaker ®Jodła koreańska Kohout's Icebreaker ®

Jodła koreańska Kohout's Icebreaker ®

Abies koreana 'Kohout's Icebreaker' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 99,00 zł

  • Netto: 91,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 99 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
15-25 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAbies
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jodła koreańska Kohout's Icebreaker ®
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

NOWOŚĆ!

Stosunkowo nowa odmiana jodły koreańskiej o płaskokulistym pokroju i oryginalnych igłach. Jest to karłowy krzew, rośnie powoli osiągając wysokość około 0,3 cm oraz podobną szerokość. Igły krótkie i grube, długości ok. 1,5 cm i średnicy 2 mm, poskręcane. Od spodu są białe, dzięki ich poskręcaniu ten kolor jest bardzo dobrze widoczny. Górna strona igieł jest jasnozielona. Nie wytwarza szyszek.

Dobrze rośnie na glebach kwaśnych lub lekko kwaśnych (pH między 4-6). Podłoże żyzne i umiarkowanie wilgotne. Lubi miejsca zarówno słoneczne, jak i półcieniste, osłonięte od wiatru. Jest odporna na mróz, dobrze radzi sobie z naszymi surowymi zimami. Można przycinać.

Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, skalniakach, wrzosowiskach, na rabatach oraz w ogrodach w stylu orientalnym. Nadaje się również do uprawy w pojemniku na tarasach i balkonach.

Nazwa łacińskaAbies koreana 'Kohout's Icebreaker' PBR
Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokość0,3 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełszare, srebrzyste, niebieskawe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak

Napisz opinię