Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jodła koreańska
Jodła koreańskaJodła koreańskaJodła koreańskaJodła koreańska

Jodła koreańska

Abies koreana

  • Dostępność: niedostępny
  • 26,00 zł

  • Netto: 24,07 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 26 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAbies
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jodła koreańska
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Pochodzące z Korei Południowej drzewo, o ładnym, zwartym, szerokostożkowym pokroju i zimozielonych igłach. Rośnie powoli - bardzo stare okazy przy sprzyjających warunkach mogą dorastać do 10-15 m, natomiast w polskich warunkach klimatycznych 30-letnie egzemplarze osiągają przeważnie 5-6 m wysokości. Igły grube i krótkie (1-2 cm), z wierzchu błyszczące i ciemnozielone, a od spodu białe za sprawą woskowego nalotu. W dotyku bardzo miłe, niekłujące, po roztarciu roztaczają przyjemny cytrynowy zapach. Już kilkuletnie drzewka osiągają dojrzałość i zaczynają wytwarzać dekoracyjne szyszki. Na początku są one zielonkawe, później niebiesko-fioletowe, a na sam koniec brązowe. Mają od 4 do 7 cm długości i duże walory dekoracyjne. Roślina ozdobna przez cały rok, polecana do sadzenia zarówno w grupach jak i pojedynczo w eksponowanych miejscu, w ogrodach przydomowych, parkach i miejscach zieleni publicznej.

Jodła koreańska dobrze rośnie na glebach kwaśnych lub lekko kwaśnych (pH między 4-6), żyznych oraz umiarkowanie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Jest w pełni odporna na mróz i suche powietrze, nie wymaga przycinania.

Nazwa łacińskaAbies koreana
Pokrójdrzewo, szerokostożowy
Docelowa wysokość10-15 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń miejska, nasadzenia grupowe lub pojedynczo w eksponowanym miejscu

Napisz opinię