Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jodła koreańska Aurea

Abies koreana 'Aurea'

produkt polski

  • 46,00 zł

  • Netto: 42,59 zł
  • Cena w punktach: 1150
  • Zaloguj się, aby otrzymać 42 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Karłowa odmiana jodły o charakterystycznym, zielonożółtym zabarwieniu młodych igieł. Po 10 latach dorasta do ok. 1 m wysokości. Pokrój początkowo płaskokulisty lub nieregularny, z wiekiem wytwarza przewodnik i przybiera kształt szerokostożkowy. Młode igły w kolorze żółtym / złocistym, starsze pędy zielone, co daje ładny efekt dwóch kolorów. Wytwarza fioletowoniebieskie szyszki w duzych ilościach.

Z powodu swojej intensywnej barwy nie powinna być sadzona na stanowiskach mocno nasłonecznionych, ponieważ młode igły mogą ulec poparzeniu. Najlepszym miejscem będzie stanowisko półcieniste, osłonięte od wiatru, o glebie żyznej, wilgotnej i dobrze zdrenowanej. Ciekawa karłowa odmiana do nasadzeń w małych ogrodach przydomowych.

Nazwa łacińska Abies koreana 'Aurea'
Pokrój szerokostożkowy
Docelowa wysokość od 5 do 10 m
Tempo wzrostu roślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igieł złociste, żółte, zielone
Stanowisko półcieniste
Wymagania glebowe podłoże żyzne, wilgotne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność -26 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogrody przydomowe, wrzosowiska

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej