Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jałowiec płożący Mother Lode
Jałowiec płożący Mother LodeJałowiec płożący Mother LodeJałowiec płożący Mother LodeJałowiec płożący Mother Lode

Jałowiec płożący Mother Lode

Juniperus horizontalis 'Mother Lode'

  • 15,00 zł

  • Netto: 13,89 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Średnica
20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec płożący Mother Lode
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Płożąca, wolno rosnąca odmiana jałowca o pędach pełzających po ziemi. podobna do odmiany 'Golden Carpet', wyselekcjonowana w USA, na bazie odmiany 'Wiltonii'. Charakteryzuje się intensywnie żółtym zabarwieniem igieł. Pędy gęsto ułożone, wałeczkowate, miękkie w dotyku, niekłujące. Po 10 latach roślina osiąga około 1 m średnicy oraz 10 cm wysokości. Nadaje się do małych ogródków, na skalniaki, rabaty, do kompozycji z innymi iglakami oraz do uprawy w pojemniku.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie (gleby ciężkie, gliniaste powinno się rozluźnić dodając odrobinę piasku przed posadzeniem). Jest w pełni odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu. Nie ulega żadnym słonecznym oparzeniom. Jest idealną rośliną okrywową.

Nazwa łacińskaJuniperus horizontalis 'Mother Lode'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,1 m do 0,2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełżółte
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, podłoże suche lub umiarkowanie wilgotne, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, jako roślina okrywowa, ogrody skalne, wrzosowiska, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane