Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Proso rózgowate Heavy Metal
  • Proso rózgowate Heavy Metal
  • Proso rózgowate Heavy Metal
  • Proso rózgowate Heavy Metal
  • Proso rózgowate Heavy Metal
  • Proso rózgowate Heavy Metal

Proso rózgowate Heavy Metal

Panicum virgatum 'Heavy Metal'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Bardzo ciekawa, ozdobna trawa o sztywnych, wyprostowanych pędach. Tworzy zwarte, gęste kępy dorastające do 1,2 m podczas kwitnienia. Nie rozrasta się szeroko, ponieważ podziemne kłącza są bardzo krótkie. Liście płaskie, wąskie, sztywne, długości 20-30 cm, szerokości 5-8 mm, metalicznie jasnoniebieskawe za sprawą woskowego nalotu. Jesienią liście zmieniają kolor na intensywnie żółty. Wiechy rozgałęzione, początkowo gęste, później stają się luźniejsze, brązowawe. Kwitnie od VII do VIII, a kwiatostany pozostają dekoracyjne aż do zimy.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych osłoniętych od silnego wiatru. Jest odporne na choroby i szkodniki. Jest dostatecznie mrozodoporne jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Proso poleca się do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdzają się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej).

Nazwa łacińskaPanicum virgatum 'Heavy Metal'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość100-120 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełniebieskawe
Barwa kwiatówbrązowawe
Kwitnienielipiec, sierpień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane