Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Red Chief
Miskant chiński Red ChiefMiskant chiński Red ChiefMiskant chiński Red ChiefMiskant chiński Red ChiefMiskant chiński Red ChiefMiskant chiński Red Chief

Miskant chiński Red Chief

Miscanthus sinensis 'Red Chief'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-25 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Red Chief
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna o zwartym, kępiastym pokroju. Dorasta do około 70 cm wysokości, osiąga również podobną szerokość. Liście wiosną są zielone, później stopniowo zmieniają kolor na bordowy i słomkowy. Jesienią stanowią piękny czerwony akcent w ogrodzie. Dodatkową ozdobą są rozwijające się na szczytach liści ciemnoróżowe kwiaty, które jesienią przybierają ciemniejszą, brązową barwę.

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, ogrodach w stylu orientalnym, na rabatach, skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne). Nadaje się również do uprawy w donicy. Kwiaty można wykorzystywac w kompozycjach florystycznych. Gęstość sadzenia na 1 m2-3 sztuki.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Red Chief'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość1 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniesierpień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C

Napisz opinię

Produkty powiązane