Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Miskant chiński Roter Pfeil
 • Miskant chiński Roter Pfeil
 • Miskant chiński Roter Pfeil
 • Miskant chiński Roter Pfeil
 • Miskant chiński Roter Pfeil
 • Miskant chiński Roter Pfeil

Miskant chiński Roter Pfeil

Miscanthus sinensis 'Roter Pfeil'

 • Dostępność: niedostępny
 • 21,00 zł

 • Netto: 19,44 zł
 • Cena w punktach: 525
 • Zaloguj się, aby otrzymać 19 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Szybko rosnąca, wieloletnia trawa ozdobna, tworząca zwarte kępy osiągające około 1,8 m wysokości. Liście szerokie, w lecie efektownie wybarwione ma kolor czerwony i pomarańczowy, stanowią piękny kontrast na tle innych zielonych roślin. Miskant 'Roter Pfeil' wyróżnia się wśród innych miskantów ze względu a porę kwitnienia, która zaczyna się już w sierpniu. Kwiaty w kolorze purpurowo-czerwonym przekwitając zmieniają się w srebrzyste pióropusze, delikatne i przyjemne w dotyku. Wyrastają ponad wysoką kępę liści i utrzymują się na roślinie aż do wiosny.

Miskant preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne). Nadaje się również do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia na 1 m2-3 sztuki.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Roter Pfeil'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość1,8 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwonawe, srebrzyste
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię