Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Miskant chiński Memory
  • Miskant chiński Memory
  • Miskant chiński Memory
  • Miskant chiński Memory
  • Miskant chiński Memory
  • Miskant chiński Memory

Miskant chiński Memory

Miscanthus sinensis 'Memory'

  • 15,00 zł

  • Netto: 13,89 zł
  • Cena w punktach: 375
  • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia trawa ozdobna, tworząca duże, wyprostowane kępy zwężające się w kierunku podstawy. Dorasta do ok. 2,5 m wysokości i 1,5 m szerokości. Liście ciemnozielone, długie i szerokie, szersze niż u innych odmian miskanta chińskiego, łukowato wygięte, z wyraźnym białym nerwem biegnącym wzdłuż przez środek i końcówkami skierowanymi do dołu. Latem i jesienią wytwarza strzeliste kwiatostany na wysokich pędach ponad kępą. Mają one efektowny jasny, białoperłowy kolor. Zwiewne, jedwabiste pióropusze cechują się niebywałym wdziękiem, dodając uroku każdemu zakątkowi ogrodu. Jesienią ich barwa przechodzi w bardziej srebrzystą, a liście powoli zasychając zmieniają kolor na żółto-pomarańczowy, co w połączeniu z kontrastowymi kwiatostanami daje wyjątkowy efekt dekoracyjny o tej porze roku. 

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne), w towarzystwie bylin i mniejszych traw.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, może być również sadzony na stanowisku lekko zacienionym. Pomimo swoich rozmiarów i szybkiego tempa wzrostu nie jest rośliną ekspansywną. Rozrasta się za pomocą krótkich kłączy tworząc zwartą, pojedynczą kępę. Jest odporny na mróz (strefa 5B), jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Teren wokół korzeni warto wyściółkować grubszą warstwą kory. Dorosłe rośliny nie wymagają okrywania na zimę. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Memory'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówkremowe, białe
Kwitnieniewrzesień, październik, listopad
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie
Informacje dodatkoweroślina odporna na zasolenie gleby i zanieczyszczenia powietrza, ładna jesienna barwa

Napisz opinię

Produkty powiązane