Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowa
  • Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowa
  • Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowa
  • Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowa
  • Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowa
  • Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowa

Winobluszcz pięciolistkowy odm. murowa

Parthenocissus quinquefolia var. murorum

  • 19,00 zł

  • Netto: 17,59 zł
  • Cena w punktach: 475
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Szybkopienne pnącze pochodzące z Ameryki, zwane także pod nazwą 'dzikie wino'. Wspina się na ściany murów i budynków z niezwykłą łatwością, pokrywając powierzchnię zielonymi liśćmi, tworząc efektowne kobierce, dekoracyjne przez cały rok. Jesienią liście przebarwiają się na czerwono i purpurowo, co daje niezwykle piękny efekt dekoracyjny oraz zauważalny kontrast na tle innych roślin w ogrodzie. Rocznie przyrasta około 1-2 m, osiągając rozmiary 10-20 m. Wspina się za pomocą korzonków czepnych, które "przyczepiają" się nawet do gładkich powierzchni (poza powierzchniami całkowicie gładkimi, typu marmur, szkło), na których inne pnącza nie dałyby rady się wspiąć. Liście duże, zbudowane z pięciu listków na długim ogonku, błyszczące. Ich "dachówkowate" ułożenie powoduje ochronę ścian budynku przed warunkami atmosferycznymi. Kwitnie w czerwcu na fioletowo, kwiaty są niepozorne, z woskowym nalotem. Wytwarza owoce na czerwonych szypułkach, które najbardziej widoczne są dopiero po opadnięciu liści późną jesienią. Zimą owoce stanowią wartościowy pokarm dla ptaków.

Odmiana murowa to najczęściej spotykany rodzaj winobluszczu pięciolistkowego, całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie, niewymagająca specjalnego podłoża ani skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Rośnie na większości uprawnych gleb ogrodowych. Preferuje stanowiska słoneczne (wystawa południowa), wtedy najlepiej się wybarwia. Nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Sadzonki powinniśmy posadzić w odległości około 30 cm od powierzchni, na którą mają się wspinać. Polecana do sadzenia przy mało estetycznych miejscach, które chcemy zakryć. Można uprawiać również jako roślinę okrywową, zamiast trawnika.

Nazwa łacińskaParthenocissus quinquefolia var. murorum
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 15 do 20 m
Kolor liści/igiełzielone, czerwone, brunatne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieroślina okrywowa, pnącze na mury i pergole, ogrody przydomowe, parki
Informacje dodatkoweładne jesienne wybarwienie

Napisz opinię

Produkty powiązane