Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Prusznik Victoria
 • Prusznik Victoria
 • Prusznik Victoria
 • Prusznik Victoria
 • Prusznik Victoria
 • Prusznik Victoria
 • Prusznik Victoria
 • Prusznik Victoria

Prusznik Victoria

Ceanothus impressus Victoria

 • Dostępność: niedostępny
 • 17,99 zł

 • Netto: 16,66 zł
 • Cena w punktach: 449
 • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Uroczy krzew zwany również bzem kalifornijskim, jednak z bzami nie ma nic wspólnego. W krajach o łagodnym klimacie dorasta nawet do 3 m wysokości, w naszym kraju rośnie dużo wolniej i osiąga mniejsze rozmiary - około 1,5 m (średni roczny przyrost 20-30 cm). Liście ciemnozielone, długości 2-3 cm, jajowate i błyszczące, mają przyjemny korzenny zapach i nie opadają na zimę (roślina zimozielona). Kwiaty w rzadko spotykanym błękitnym kolorze, nie bledną na słońcu, pojawiają się przeważnie na początku czerwca i utrzymują na krzewie do lipca. Kwitnienie jest bardzo obfite, kwiaty pokrywają praktycznie cały krzew.

Prusznik najlepiej rośnie na glebie żyznej i przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Nie zaleca się intensywnego nawożenia azotem, najlepiej użyć nawozów o spowolnionym działaniu. Prusznik nie jest rośliną całkowicie mrozoodporną, jednak przy zachowaniu odpowiednich warunków można z powodzeniam uprawiać go w każdej części kraju. Posadzony na stanowisku osłoniętym od wiatru jest w stanie wytrzymać spadki temperatury nawet -18 °C. Przed zimą warto utworzyć kopczyk wokół korzeni. Rośliny nie musimy okrywać na całą zimę, wystarczy ją osłonić tylko w przypadku zapowiadanych dużych spadków temperatur, a po ociepleniu zdjąć osłony. Przycinanie najlepiej przeprowadzić zaraz po kwitnieniu (lipiec, sierpień).

Odmiana bardzo efektowna ze względu na błękitny kolor kwiatów. Jednym z jej zastosowań jest tworzenie wysokich kwitnących żywopłotów.

Nazwa łacińskaCeanothus impressus Victoria
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówniebieski, fioletowy
Kwitnieniemaj, czerwiec (jesienią powtarza kwitnienie)
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, odczyn obojętny lub zasadowy
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćtak

Napisz opinię