Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Perukowiec podolski Golden Spirit ®
Perukowiec podolski Golden Spirit ®Perukowiec podolski Golden Spirit ®Perukowiec podolski Golden Spirit ®Perukowiec podolski Golden Spirit ®

Perukowiec podolski Golden Spirit ®

Cotinus coggygria GOLDEN SPIRIT 'Ancot' PBR

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 23 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACotinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Perukowiec podolski Golden Spirit ®
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Jedna z najbardziej cenionych odmian perukowca o złocisto-żółtych liściach, ozdobna przez cały rok. Rośnie jako krzew, osiągając około 2,5 m wysokości i trochę mniejszą szerokość. Eliptyczne liście w kolorze jaskrawej żółci, w cieniu bardziej zielone. Główną cechą ozdobną są tzw. peruki, czyli owocostany pokryte szaro-różowymi, piórkowatymi włoskami. Są bardzo duże i puszyste, przyjemne w dotyku i niezwykle dekoracyjne. Pojawiają się na krzewie przez cały rok, od wczesnej wiosny do jesieni.

Perukowce to rośliny bardzo łatwe w uprawie. Aby cieszyły oko piękną barwą, należy zapewnić im stanowisko słoneczne. Najlepiej rosną na glebach zasadowych, piaszczysto-gliniastych, przepuszczalnych. Ze względu na głęboki system korzeniowy doskonale znoszą suszę. Są odporne na choroby i lekkie zasolenie gleby. Dobrze zimują w naszych warunkach klimatycznych. Aby obficie kwitły, powinniśmy ograniczać ich cięcie.

Roślina polecana do sadzenia zarówno jako soliter, jak i do barwnych zestawień kolorystycznych. Można również uprawiać w pojemniku.

Nazwa łacińskaCotinus coggygria GOLDEN SPIRIT 'Ancot' PBR
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 2 m do 3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełżółte
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane