Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Krwawnik pospolity Paprika
  • Krwawnik pospolity Paprika
  • Krwawnik pospolity Paprika
  • Krwawnik pospolity Paprika
  • Krwawnik pospolity Paprika
  • Krwawnik pospolity Paprika

Krwawnik pospolity Paprika

Achillea millefolium 'Paprika'

  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Cena w punktach: 425
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia bylina o wzniesionych pędach i intensywnie czerwonych, "talerzowych" kwiatostanach. W trakcie kwitnienia osiąga do 80 cm wysokości, rozrasta za pomocą podziemnych kłączy, jednak nie jest bardzo ekspansywny. Liście szarozielone, podłużne, głęboko powcinane, delikatnie owłosione. Kwiaty drobne, jaskrawoczerwone z żółtym środkiem, zebrane w płaskie, talerzowe kwiatostany, stopniowo bledną w miarę przekwitania. Kwitnienie odbywa się przez całe lato, od początku czerwca do października. Krwawnik świetnie komponuje się z innymi bylinami w kompozycjach naturalistycznych, najczęściej sadzi się go w małych lub duzych grupach. Gęstość sadzenia w grupie: 7 szt/m2.

Krwawnik pospolity preferuje stanowiska mocno nasłonecznione, może rosnąć na większości przeciętnych gleb ogrodowych, umiarkowanie wilgotnych lub umiarkowanie suchych. Roślina całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie. Zaleca się usuwanie przekwitających kwiatostanów w celu wydłużenia okresu kwitnienia i ograniczenia samosiewu. W październiku po kwitnieniu wszystkie pędy można nisko przyciąć - cięcie wzmocni karpę i pomoże roślinie lepiej przezimować.

 

 

Nazwa łacińskaAchillea millefolium 'Paprika'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość80 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, podłoże umiarkowanie wilgotne lub umiarkowanie suche
Mrozoodporność-35 °C (strefa 3 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, parki, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, kwiaty cięte

Napisz opinię

Produkty powiązane