Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Jeżówka purpurowa Red Pearl
  • Jeżówka purpurowa Red Pearl
  • Jeżówka purpurowa Red Pearl
  • Jeżówka purpurowa Red Pearl
  • Jeżówka purpurowa Red Pearl
  • Jeżówka purpurowa Red Pearl

Jeżówka purpurowa Red Pearl

Echinacea purpurea 'Red Pearl'

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł
  • Cena w punktach: 550
  • Zaloguj się, aby otrzymać 20 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Bardzo interesująca ozdobna bylina o sztywnych pędach i efektownych kwiatach. Pokrój wzniesiony, dorasta do około 40-50 cm wysokości i 35 cm szerokości. Liście lancetowate, delikatnie owłosione, ciemnozielone. Kwiaty są duże o jaskrawo czerwonym zabarwieniu. Są miododajne, przyciągają pszczoły, motyle i inne pożyteczne owady. Kwitnie latem, od lipca do października. Odmiana o uniwersalnym zastosowaniu, polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych na rabatach, grządkach kwiatowych, w grupach po kilka sztuk, w towarzystwie traw ozdobnych i innych bylin, np. szałwii, rudbekii, słoneczników, astrów. Nadają się na kwiaty cięte i suszone. Jeżówki najlepiej prezentują się posadzone w grupie po kilka sztuk. (Gęstość sadzenia 8-9 szt/m2).

Jeżówka purpurowa jest byliną łatwą w uprawie, dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych, piaszczysto-glinistych i umiarkowanie wilgotnych, na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym. Jest całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie i rzadko choruje. Należy uważać na ślimaki, które lubią obgryzać liście. Długie pędy mogą się pokładać i powinny być podwiązywane. Cięcie przeprowadzamy po kwitnieniu, wtedy jest szansa na ponownie kwitnienie późną jesienią.

Nazwa łacińskaEchinacea purpurea 'Red Pearl'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość40 - 50 cm
Docelowa szerokość35 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, żyzne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do zasadowego (pH 6-8)
Mrozoodporność-35 °C (strefa 3 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, skalniaki, nasadzenia grupowe, kwiat cięty i suszony, uprawa w donicy
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane