Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Nowy Jeżówka purpurowa Delicious Candy
 • Jeżówka purpurowa Delicious Candy
 • Jeżówka purpurowa Delicious Candy
 • Jeżówka purpurowa Delicious Candy
 • Jeżówka purpurowa Delicious Candy
 • Jeżówka purpurowa Delicious Candy

Jeżówka purpurowa Delicious Candy

Echinacea purpurea 'Delicious Candy'

 • Dostępność: niedostępny
 • 22,00 zł

 • Netto: 20,37 zł
 • Cena w punktach: 550
 • Zaloguj się, aby otrzymać 20 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ozdobna bylina o wzniesionym pokroju dorastająca do około 60 cm wysokości. Liście lancetowate, delikatnie owłosione, ciemnozielone. Duże kwiaty, zebrane w koszyczki o ciemnoróżowym zabarwieniu (fuksja), przypominają pompony. Na brzegu kwiatostanu można zaobserwować intensywnie wybarwiony, amarantowy okółek z języczkowatych płatków. Są miododajne, przyciągają pszczoły, motyle i inne pożyteczne owady. Kwitnie latem, od lipca do września. Odmiana o uniwersalnym zastosowaniu, polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych na rabatach, grządkach kwiatowych, w grupach po kilka sztuk, w towarzystwie traw ozdobnych i innych bylin, np. szałwii, rudbekii, słoneczników, astrów. Nadają się na kwiaty cięte i suszone. Jeżówki najlepiej prezentują się posadzone w grupie po kilka sztuk. (Gęstość sadzenia 8-9 szt/m2).

Jeżówka purpurowa jest byliną łatwą w uprawie, dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych, piaszczysto-glinistych i umiarkowanie wilgotnych, na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym. Jest całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie i rzadko choruje. Należy uważać na ślimaki, które lubią obgryzać liście. Długie pędy mogą się pokładać i powinny być podwiązywane. Cięcie przeprowadzamy po kwitnieniu, wtedy jest szansa na ponownie kwitnienie późną jesienią.

Nazwa łacińskaEchinacea purpurea 'Delicious Candy'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość60 cm
Docelowa szerokość35 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, żyzne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do zasadowego (pH 6-8)
Mrozoodporność-35 °C (strefa 3 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, skalniaki, nasadzenia grupowe, kwiat cięty i suszony, uprawa w donicy
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię