Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Brzoza brodawkowata Youngii na pniu 180cm
Brzoza brodawkowata Youngii na pniu 180cmBrzoza brodawkowata Youngii na pniu 180cmBrzoza brodawkowata Youngii na pniu 180cmBrzoza brodawkowata Youngii na pniu 180cm

Brzoza brodawkowata Youngii na pniu 180cm

Betula pendula 'Youngii'

  • 95,00 zł

  • Netto: 87,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 95 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
7-litrowy
Wysokość
170-180 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABetula
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Brzoza brodawkowata Youngii na pniu 180cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolno rosnące drzewo o pięknej koronie w kształcie kopuły, złożonej z przewisających pędów. Docelowo może dorastać do około 6 m wysokości i podobnej szerokości. Najczęściej jest oferowane w formie drzewka szczepionego na pniu. Podobnie jak inne brzozy, wytwarza atrakcyjną białą korę i ma gęsto ząbkowane, sercowate i ciemnozielone liście, które malowniczo zwisają z długich, cienkich gałęzi. Jesienią liście przybierają piękną złocisto-żółtą barwę, zanim opadną przed zimą.

Brzoza brodawkowata 'Youngii' jest idealną propozycją do mniejszych ogrodów, w których przestrzeń jest ograniczona, ponieważ jej ostateczny rozmiar można kontrolować, wyginając pędy i kierując je do dołu, formując kształt parasola, który w przypadku tej rośliny jest najbardziej pożądany. Świetnie prezentuje się posadzona jako soliter w centralnym miejscu w ogrodzie.

Stanowisko i uprawa

Brzoza 'Youngii' rośnie dobrze na większości przeciętnych gleb ogrodowych, na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym. Toleruje zanieczyszczenia powietrza, więc dobrze sprawdza się również w zieleni miejskiej. System korzeniowy jest powierzchowny z wieloma drobnymi korzeniami włosowatymi, szczególnie w górnej warstwie podłoża. Na glebach suchych i mocno przepuszczalnych podczas dłuższych okresów suszy może zrzucać część liści, dlatego dobrym rozwiązaniem jest posadzenie brzozy na bardziej wilgotnej i gliniastej glebie. Przycinanie jest możliwe, ale najlepiej robić to wtedy, gdy nie występuje duża produkcja soków, czyli albo do końca lutego, albo latem, na przełomie czerwca i lipca.

Nazwa łacińskaBetula pendula 'Youngii'
Pokrójprzewisający (płaczący)
Docelowa wysokość3 m
Kolor liści/igiełjasnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-40 °C (strefa 2 wg. USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki przydomowe, soliter, nasadzenia wokół zbiorników wodnych, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane