Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Ostrokrzew Argentea Marginata
  • Ostrokrzew Argentea Marginata
  • Ostrokrzew Argentea Marginata
  • Ostrokrzew Argentea Marginata
  • Ostrokrzew Argentea Marginata
  • Ostrokrzew Argentea Marginata

Ostrokrzew Argentea Marginata

Ilex aquifolium 'Argentea Marginata'

  • 11,99 zł

  • Netto: 11,10 zł
  • Cena w punktach: 299
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielony krzew o dekoracyjnych liściach, dorastający do około 2 m wysokości. Liście o kolczastych brzegach, skórzaste, ciemnozielone z kremowym brzegiem, stanowią ozdobę krzewu przez cały rok. Dodatkową ozdobą są czerwone owoce, efektownie kontrastujące na tle pstrych liści. Roślina dwupienna, różne osobniki mogą mieć płeć zarówno żeńską, jak i męską. Z tego względu w celu zwiększenia szans na zawiązanie owoców, zaleca się je sadzić w grupie co najmniej kilku sztuk. Kolorowe owoce pojawiają się wyłącznie na krzewach żeńskich.

Preferuje gleby żyzne, wilgotne o odczynie zbliżonym do obojętnego. Ostrokrzew Mesrvy jest jedną z niewielu roślin, które doskonale radzą sobie na stanowisku cienistym, ale bardzo dobrze radzi sobie w półcieniu, czy pełnym słońcu. Dobrze znosi suszę. Odmiana jest mrozoodporna, ale zaleca się ją sadzić w miejscach osłoniętych od silnego wiatru. Roślina dobrze znosi cięcie, które można wykonać wiosną po ustąpieniu przymrozków.

Ostrokrzew polecany jest do żywopłotów, lub do barwnych zestawień z innymi roślinami. Zalecana gęstość sadzenia na żywopłot - 50 cm. Ciekawie wygląda również jako soliter – zwłaszcza zimą. Można go uprawiać zarówno w gruncie jak i w donicach. Świetnie sprawdza się jako ozdoba stroików świątecznych.

Nazwa łacińskaIlex aquifolium 'Argentea Marginata'
Pokrójkrzewiasty
Docelowa wysokość2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone o kremowym brzegu
Barwa kwiatówbiałe (niepozorne)
Owocowanieod września do lutego
Owoceczerwone jagody (pokarm dla ptaków)
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, przeciętne ogrodowe, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowaniezimozielone żywopłoty, ogrody przydomowe, na stanowiska zacienione
Informacje dodatkoweroślina dwupienna - występują osobniki zarówno męskie jak i żeńskie, zalecana gęstość sadzenia na żywopłot - 50 cm

Napisz opinię

Produkty powiązane