Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Leszczyna pospolita Red Majestic
Leszczyna pospolita Red MajesticLeszczyna pospolita Red MajesticLeszczyna pospolita Red MajesticLeszczyna pospolita Red Majestic

Leszczyna pospolita Red Majestic

Corylus avellana 'Red Majestic'

  • 85,00 zł

  • Netto: 78,70 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 85 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACorylus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Leszczyna pospolita Red Majestic
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Leszczyna pospolita 'Red Majestic' to bardzo ciekawa odmiana o niezwykłym wyglądzie wyhodowana w Niemczech, w 1997 roku. Jej wyjątkowe spiralnie poskręcane pędy wyróżniają ją spośród innych roślin ozdobnych. Gałęzie rosną w różnych kierunkach, tworząc efektowne "esowate' kształty i nietypowe kręgi, które są szczególnie widoczne w okresie, gdy roślina jest pozbawiona liści. Dodatkową ozdobą rośliny są pogięte, pomarszczone liście o purpurowoczerwonym, oraz ciemnozielonym zabarwieniu.

Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając wysokość od 2 do 3 metrów. Tworzy gęsty, kompaktowy krzew. Wczesną wiosną, przed rozwojem liści, wytwarza niewielkie kwiaty. Kwiaty żeńskie są ukryte w pąkach, podczas gdy kwiaty męskie tworzą długie zwisające kotki wytwarzające żółty pyłek.

Stanowisko i uprawa

Pod względem wymagań uprawowych, leszczyna 'Red Majestic' jest rośliną stosunkowo mało wymagającą. Doskonale rośnie na większości gleb uprawnych, ale osiąga najlepsze rezultaty na żyznych glebach zawierających wapń i o umiarkowanej wilgotności. Najlepiej rozwija się na stanowiskach słonecznych lub częściowo zacienionych, co sprzyja intensywniejszemu kwitnieniu i owocowaniu. Odmiana 'Red Majestic' jest również odporna na mróz. Roślina nie wymaga cięcia formującego. Pielęgnacja polega na okresowym wycinaniu odrostów z podkładki oraz opryskach w przypadku zauważenia szkodników, takich jak mszyce, czy przędziorki.

Nazwa łacińskaCorylus avellana 'Red Majestic'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość3-5 m
Docelowa szerokość3-5 m
Tempo wzrostuszybkie
Kolor liści/igiełciemnozielone, purpurowoczerwone
Kwitnienieluty, marzec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba żyzna, umiarkowanie wilgotna, zasobna w wapń
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćnie, liście opadają na zimę
Zastosowaniesoliter w eksponowanym miejscu

Napisz opinię

Produkty powiązane