Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Buk pospolity Atropurpurea
Buk pospolity AtropurpureaBuk pospolity AtropurpureaBuk pospolity AtropurpureaBuk pospolity Atropurpurea

Buk pospolity Atropurpurea

Fagus sylvatica 'Atropunicea'

  • Dostępność: niedostępny
  • 140,00 zł

  • Netto: 129,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 140 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
7,5-litrowy
Wysokość
100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AFagus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Buk pospolity Atropurpurea
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Popularna i bardzo cenna odmiana buka zwyczajnego o purpurowym zabarwieniu liści. Drzewo dorastające do 20 m wysokości, o pięknej, szerokiej i kulistej koronie. Największą ozdobą są jego błyszczące, ciemnoczerwone liście, które jesienią zmieniają kolor na pomarańczowo-żółty.

Preferuje stanowiska słoneczne oraz gleby żyzne. Bardzo dobrze znosi cięcie, z tego względu jest mocno polecany jako krzew na wszelkiego rodzaju formowane żywopłoty i szpalery. Bardzo dobra odmiana do sadzenia zarówno w parkach, jak i w ogrodach przydomowych, dająca mocny akcent kolorystyczny.

Nazwa łacińskaFagus sylvatica 'Atropunicea'
Pokrójdrzewo, jajowaty
Docelowa wysokość10-20 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełczerwone, purpurowe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba zasadowa
Mrozoodporność-26 ºC
Zimozielonośćnie
Zastosowanieduże ogrody, parki, soliter

Napisz opinię