Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Kalina Eskimo NA PNIU 100cm
Kalina Eskimo NA PNIU 100cmKalina Eskimo NA PNIU 100cmKalina Eskimo NA PNIU 100cmKalina Eskimo NA PNIU 100cm

Kalina Eskimo NA PNIU 100cm

Viburnum 'Eskimo'

  • 125,00 zł

  • Netto: 115,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 125 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
90-110 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AViburnum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Kalina Eskimo NA PNIU 100cm
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew ozdobny o luźnym, krzaczastym pokroju i urzekającym zapachu kwiatów. Korona osiąga średnicę ok. 1,2 m. Liście skórzaste, o kształcie eliptycznym, ciemnozielone, jesienią pięknie przebarwiają się na kolor żółty, pomarańczowy i czerwony. Roślina półzimozielona - podczas łagodnych zim większość liści pozostaje na krzewie, natomiast podczas ostrych zim wszystkie liście mogą opadać. Kwiaty drobne, białe, z żółtymi pręcikami, skupione w kuliste kwiatostany, w pąku różowawe, po rozwinięciu śnieżnobiałe, roztaczają piękny, intensywny zapach. Kwitnie obficie w maju. Polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych.

Stanowisko i uprawa

Odmiana o niskich wymaganiach uprawowych, rośnie na większości uprawnych gleb ogrodowych. Powinna być sadzona na stanowiskach słonecznych, osłoniętych od wiatru, na podłożach przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych. W zimniejszych regionach kraju zaleca się okrywanie na zimę. Pąki kwiatowe zawiązywane są jesienią, dlatego krzewu nie należy przycinać w tym okresie. Cięcie możemy przeprowadzić w maju/czerwcu, po zakończeniu kwitnienia.

Nazwa łacińskaViburnum 'Eskimo'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokośćod 1,5 m do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa (próchniczna, gliniasta), umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-17 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe

Napisz opinię

Produkty powiązane