Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Kalina japońska Watanabe
 • Kalina japońska Watanabe
 • Kalina japońska Watanabe
 • Kalina japońska Watanabe
 • Kalina japońska Watanabe
 • Kalina japońska Watanabe

Kalina japońska Watanabe

Viburnum plicatum 'Watanabe'

 • Dostępność: niedostępny
 • 13,99 zł

 • Netto: 12,95 zł
 • Cena w punktach: 337
 • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wolno rosnący krzew o wzniesionych pędach, dorastający do 1,5 m wysokości. Liście wiosną i latem koloru ciemnozielonego, jesienią przebarwiają się na ciemną czerwień. Od spodu owłosione, o jajowatym kształcie.

Roślina szczególnie efektownie wygląda w okresie kwitnienia. Kwiatostany w kolorze białym, zebrane w luźne, płaskie kwiatostany, pojawiają się w maju i utrzymują się na krzewie aż do września. Jest to jeden z najdłużej kwitnących krzewów. Kwiatostany złożone są z kwiatów płodnych i płonych. Równie dekoracyjne są czerwone owocki, które pojawiają się po kwitnieniu, a później przebarwiają się na niebieskoczarny kolor. 

Roślina o niskich wymaganiach uprawowych. Preferuje żyzne, lekko wilgotne gleby i stanowiska osłonięte, półcieniste. Dobrze wygląda posadzona pojedynczo w miejscu eksponowanym.

Nazwa łacińskaViburnum plicatum 'Watanabe'
Pokrójkrzaczasty, rozłożysty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone, jesienią przebarwiające się na czerwono
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Owocowaniewrzesień, październik
Owoceczerwone, ozdobne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne/przeciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody orientalne, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię