Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Kalina angielska NA PNIU

Viburnum ×carlcephalum

  • 89,00 zł

  • Netto: 82,41 zł
  • Cena w punktach: 2225
  • Zaloguj się, aby otrzymać 82 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 100 cm. Wysokość całkowita ok. 130 cm (z koroną, bez doniczki).

Krzew ozdobny o luźnym, krzaczastym pokroju i urzekającym zapachu kwiatów. Liście o kształcie eliptycznym, ciemnozielone, 6-9 cm długości, Kwiaty drobne, białe, z żółtymi pręcikami, roztaczają piękny, intensywny zapach. Zebrane w kuliste kwiatostany. Kwitnie obficie w maju. Pąki kwiatowe zawiązywane są jesienią, dlatego krzewu nie należy przycinać w tym okresie. Cięcie możemy przeprowadzić w maju, po zakończeniu kwitnienia. Odmiana odporna na mróz, o niskich wymaganiach uprawowych, rośnie na większości urawnych gleb ogrodowych. Preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru i podłoża przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych.

Nazwa łacińska Viburnum ×carlcephalum
Pokrój krzaczasty
Docelowa wysokość 2 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł ciemnozielone
Barwa kwiatów białe
Stanowisko słoneczne
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa (próchniczna, gliniasta), umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność -23 °C
Zimozieloność nie
Zastosowanie ogrody przydomowe

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej