Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Jałowiec płożący Blue Chip
  • Jałowiec płożący Blue Chip
  • Jałowiec płożący Blue Chip
  • Jałowiec płożący Blue Chip
  • Jałowiec płożący Blue Chip
  • Jałowiec płożący Blue Chip

Jałowiec płożący Blue Chip

Juniperus horizontalis 'Blue Chip'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niski, gęsty krzew o płożącym pokroju, dorastający w wieku 10 lat do 0,2 m wysokości i 1,5 m szerokości (roczny przyrost około 15 cm). Po pewnym czasie stworzy piękny, srebrzystoniebieski dywan. Idealnie komponuje się z kamiennym lub drewnianym podłożem. 

Pędy intensywnie niebieskie, pokładają się na ziemi szczelnie pokrywając podłoże. Końce pędów i ich boczne rozgałęzienia są wzniesione do góry. Na zimę krzew przyjmuje bardziej fioletową barwę.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu. Jedna z najlepszych niskich odmian okrywowych.

Polecany na wszelkiego rodzaju skarpy, skalniaki i wrzosowiska. Może być stosowany jako zamiennik tradycyjnego trawnika. Nadaje się do uprawy w donicach.

Nazwa łacińskaJuniperus horizontalis 'Blue Chip'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,2 m do 0,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże piaszczyste, przeciętne ogrodowe, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćzimozielony

Napisz opinię

Produkty powiązane