Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja ogrodowa Speedy Red
Hortensja ogrodowa Speedy RedHortensja ogrodowa Speedy RedHortensja ogrodowa Speedy RedHortensja ogrodowa Speedy Red

Hortensja ogrodowa Speedy Red

Hydrangea macrophylla 'Speedy Red'

  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja ogrodowa Speedy Red
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Kompaktowy krzew o sezonowych, grubych i błyszczących liściach oraz pięknych, kulistych kwiatach o intensywnym kolorze. Dorasta do ok. 1 m wysokości, pędy wyprostowane, pokrój regularny, kulisty. Liście ciemnozielone, grube, błyszczące, jesienią przebarwiają się na żółto, na zimę opadają. Kwiaty czerwone lub ciemnoróżowe zebrane w kuliste kwiatostany na szczytach pędów, odmiana wyróżnia się intensywnością barwy, która nie blaknie przez długi czas nawet przy intensywnym nasłonecznieniu. Kwitnie od lipca, kwiaty mogą się utrzymywać na krzewie aż do października. Kwiaty można zasuszać i wykorzystywać do bukietów. Idealnie nadaje się do małych ogrodów oraz do uprawy w pojemnikach, na tarasy, balkony.

Na odcień kwiatów hortensji ogrodowych duży wpływ ma odczyn podłoża. Odpowiednie wartości pH dla odmian niebieskich hortensji to 4,5 – 5, a dla odmian różowych i czerwonych 6,5.

Hortensja ogrodowa preferuje stanowiska półcieniste, na których obficiej kwitnie. Najlepiej rośnie na glebach lekko kwaśnych, żyznych i wilgotnych. W czasie długich okresów suszy, należy ją systematycznie podlewać. Pąki kwiatowe zawiązują się pod koniec lata, dlatego ważne jest, aby nie przycinać krzewów jesienią i wiosną, ponieważ wówczas nie zakwitną. Cięcie możemy wykonać po kwitnieniu, usuwając martwe i cienkie pędy oraz stare kwiatostany. Roślinę warto zabezpieczyć na zimę agrowłókniną bądź kopczykiem z liści, kory lub ziemi. Rośliny trzymane w donicy można schować na zimę do nieogrzewanego pomieszczenia.

Nazwa łacińskaHydrangea macrophylla 'Speedy Red'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość1 m
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówczerwone, purpurowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej