Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja ogrodowa Jip Blue
Hortensja ogrodowa Jip BlueHortensja ogrodowa Jip BlueHortensja ogrodowa Jip BlueHortensja ogrodowa Jip Blue

Hortensja ogrodowa Jip Blue

Hydrangea macrophylla 'Jip Blue'

  • 60,00 zł

  • Netto: 55,56 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 60 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
25-40 cm
Kwitnące

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja ogrodowa Jip Blue
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Piękna hortensja o sezonowych, błyszczących liściach i pięknych, wyprostowanych pędach. Pokrój kulisty, dorasta do 1 m wysokości i około 0,8 m średnicy. Kwitnie długo, od czerwca do września. Jej największą ozdobą są efektowne, kuliste kwiatostany (ok. 25 cm średnicy), które w zależności od pH podłoża mają barwę różową, fioletową lub niebieskawą. Aby utrzymać bardziej niebieską barwę kwiatów, należy podłoże wokół krzewu systematycznie nawozić siarczanem glinu (lub specjalistycznym nawozem barwiącym do hortensji, który zawiera wspomniany związek). Kwiaty można zasuszać i wykorzystywać do bukietów. Idealnie nadaje się do małych ogrodów oraz do sadzenia w pojemnikach, na tarasy, balkony.

Na odcień kwiatów hortensji ogrodowych duży wpływ ma odczyn podłoża. Jeśli gleba jest kwaśna, kwiaty będą miały mocniejszy, niebieski kolor. Jeśli mniej kwaśna, kwiaty będą jasnoniebieskie, fioletowe, aż do różowego. Zbyt wysoka zasadowość gleby może być przyczyną wystąpienia chlorozy na liściach. Odpowiednie wartości pH dla odmian niebieskich hortensji to 4,5 – 5, a dla odmian różowych i czerwonych 6,5.

Stanowisko i uprawa

Hortensja ogrodowa preferuje stanowiska półcieniste, na których obficiej kwitnie. Najlepiej rośnie na glebach lekko kwaśnych, żyznych i wilgotnych. W czasie długich okresów suszy, należy ją systematycznie podlewać. Pąki kwiatowe zawiązują się pod koniec lata, dlatego ważne jest, aby nie przycinać krzewów jesienią i wiosną, ponieważ wówczas nie zakwitną. Cięcie możemy wykonać po kwitnieniu, usuwając martwe i cienkie pędy oraz stare kwiatostany. Roślinę warto zabezpieczyć na zimę agrowłókniną bądź kopczykiem z liści, kory lub ziemi. Rośliny trzymane w donicy można schować na zimę do nieogrzewanego pomieszczenia.

Nazwa łacińskaHydrangea macrophylla 'Jip Blue'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość1 m
Docelowa szerokość0,8 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówfioletowe, niebieskie, błękitne
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej