Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Hortensja bukietowa MAGICAL KILIMANJARO Kolmakilima PBR
  • Hortensja bukietowa MAGICAL KILIMANJARO Kolmakilima PBR
  • Hortensja bukietowa MAGICAL KILIMANJARO Kolmakilima PBR
  • Hortensja bukietowa MAGICAL KILIMANJARO Kolmakilima PBR

Hortensja bukietowa MAGICAL KILIMANJARO Kolmakilima PBR

Hydrangea paniculata MAGICAL KILIMANJARO 'Kolmakilima' PBR EU49505

  • 16,99 zł

  • Netto: 15,73 zł
  • Cena w punktach: 424
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Nowość!

Odmiana hortensji bukietowej o silnych, sztywnych pędach i ogromnych kwiatostanach. Pokrój zwarty, dorasta jedynie do 1,2 m wysokości i podobnej szerokości, roczny przyrost wynosi około 30 cm. Kwiatostany bardzo duże (mogą osiągnąć nawet 30 cm długości), początkowo zielonkawe, później przybierają kremowo-białą barwę, przy czym czubek zawsze pozostaje delikatnie zielonkawy, dzięki czemu kwiaty wyróżniają się na tle innych hortensji i przyciągają wzrok. Mimo swoich rozmiarów nie kładą się one na ziemię dzięki sztywnym, mocnym pędom. Rozłożone są równomiernie na całym krzewie, tworząc efekt wielkiej, białej kuli. Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwa aż do późnej jesieni

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo lub w grupach, w towarzystwie innych kwitnących krzewów oraz traw. Ze względu na kompaktowe wymiary można ją uprawiać w donicy na balkonie lub tarasie. Hortensja ‘Magical Kilimanjaro’ będzie się świetnie komponować z wększością roślin w ogrodzie. Ciekawym dopełnieniem mogą być inne hortensje, takie jak 'Fraise Melba' lub 'Skyfall'.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata MAGICAL KILIMANJARO 'Kolmakilima' PBR EU49505
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość1,2 m
Tempo wzrostuok. 30 cm rocznie
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówzielonkawe, kremowo-białe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, ogrody orientalne, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach, soliter, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej