Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jodła koreańska Kristallkugel NA PNIU

Abies koreana 'Kristallkugel'

produkt polski

  • 89,00 zł

  • Netto: 82,41 zł
  • Cena w punktach: 2225
  • Zaloguj się, aby otrzymać 82 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 40 cm. Wysokość całkowita ok. 60 cm (z koroną, bez doniczki).

Karłowa odmiana jogły koreańskiej o gęstym, zwartym pokroju. Rośnie powoli, dając roczny przyrost pędów na poziomie 3 cm. W wieku 10 lat osiąga 30 cm wysokości. Pokrój początkowo kulisty, z wiekiem odrobinę spłaszczony / poduszkowaty. Igły krótkie i grube, barwy jasnozielonej z białym spodem, promieniście ułożone wokół pędów. Charakterystyczne dla tej odmiany są białe zimowe pąki, z których wiosną rozwijają się młode pędy. Dzięki tym pąkom odmiana zawdzęcza swoją nazwę ("Kristallkugel" tłum. "Kryształowa Kula").

Dobrze rośnie na glebach kwaśnych lub lekko kwaśnych (pH między 4-6). Podłoże żyzne i wilgotne, dobrze zdrenowane. Lubi miejsca zarówno słoneczne, jak i półcieniste, osłonięte od wiatru. Odmiana rozmnażana przez szczepienie. Jest odporna na mróz, dobrze radzi sobie z naszymi surowymi zimami. Można przycinać.

Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, skalniakach, wrzosowiskach, na rabatach oraz w ogrodach w stylu orientalnym. Nadaje się również do uprawy w pojemniku na tarasach i balkonach.

Nazwa łacińska Abies koreana 'Kristallkugel'
Pokrój kulisty / płaskokulisty
Docelowa wysokość 0,3 m
Tempo wzrostu roślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igieł zielone, od spodu białe
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, wilgotna, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność -26 °C
Zimozieloność tak

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej