Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Cyprysik groszkowy Pygmaea
  • Cyprysik groszkowy Pygmaea
  • Cyprysik groszkowy Pygmaea
  • Cyprysik groszkowy Pygmaea

Cyprysik groszkowy Pygmaea

Chamaecyparis obtusa 'Pygmaea'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Karłowa odmiana cyprysika o płasko kulistym pokroju. Z wiekiem, roślina rozrasta się, tworząc bardziej okrągły format. Osiąga 0,5 metra po 10 latach. Liście łuskowate, brązowozielone. Młode przyrosty są lekko złociste, co dodaje uroku tej małej roślinie. Odmiana polecana do małych ogrodów, ogrodów w stylu japońskim czy na skalniaki.

Preferuje gleby żyzne, próchniczne, umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym. Wtedy będzie najlepiej rósł i wybarwiał swoje ulistnienie. Najlepszym miejscem do sadzenia będzie stanowisko słoneczne lub półcieniste, oslonięte od wiatru, zaciszne. Młode rośliny najlepiej jest okryć zimą białą agrowłókniną.

Nazwa łacińskaChamaecyparis obtusa 'Pygmaea'
Pokrójpółkulisty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełzielone, młode przyrosty żółtawe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane