Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Cyprysik tępołuskowy Tetragona Aurea

Cyprysik tępołuskowy Tetragona Aurea

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 17,00 zł  brutto

  • Netto: 15,74 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
20 cm
cyprysik tetragona aurea
zdjęcie wykonane w lipcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa odmiana cyprysika o oryginalnym pokroju. W wieku 10 lat osiąga około 0,5 m wysokości. Pędy wzniesione, w dolnej części krzewu rozgałęzienia luźniejsze, w górnej części gęściejsze i bardziej wydłużone. Igły łuskowate, barwy żółtej, kolor utrzymuje się również na mniej nasłonecznionych stanowiskach.

Wymagania glebowe przeciętne – lubi żyzne, lekko kwaśne, umiarkowanie wilgotne lub wilgotne gleby, ale będzie rósł również na bardziej jałowym podłożu. Stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte przed silnym wiatrem.

Odmiana ‘Tetragona Aurea’ sprawdzi się w małych, przydomowych ogródkach, skalniakach wrzosowiskach, ogrodach japońskich. Świetnie wygląda na skalnych rabatach, wśród roślin iglastych, oraz w zestawieniach kolorystycznych z innymi kontrastującymi roślinami. Może być z powodzeniem uprawiana w donicy.

Nazwa łacińska: Chamaecyparis obtusa 'Tetragona Aurea'
Pokrój: krzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość: od 0,5 m do 1 m
Tempo wzrostu: roślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł: żółte
Mrozoodporność: -21 °C
Zastosowanie: ogrody przydomowe, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne, rabaty, pojemniki
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: gleba gliniasta, próchniczna, umiarkowanie wilgotna lub wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Zimozieloność: tak

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej