Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Cyprysik tępołuskowy Tetragona Aurea

Chamaecyparis obtusa 'Tetragona Aurea'

produkt polski

  • 65,00 zł

  • Netto: 60,19 zł
  • Cena w punktach: 1625
  • Zaloguj się, aby otrzymać 60 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Karłowa odmiana cyprysika o oryginalnym pokroju. W wieku 10 lat osiąga około 0,5 m wysokości. Pędy wzniesione, w dolnej części krzewu rozgałęzienia luźniejsze, w górnej części gęściejsze i bardziej wydłużone. Igły łuskowate, barwy żółtej, kolor utrzymuje się również na mniej nasłonecznionych stanowiskach.

Wymagania glebowe przeciętne – lubi żyzne, lekko kwaśne, umiarkowanie wilgotne lub wilgotne gleby, ale będzie rósł również na bardziej jałowym podłożu. Stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte przed silnym wiatrem.

Odmiana ‘Tetragona Aurea’ sprawdzi się w małych, przydomowych ogródkach, skalniakach wrzosowiskach, ogrodach japońskich. Świetnie wygląda na skalnych rabatach, wśród roślin iglastych, oraz w zestawieniach kolorystycznych z innymi kontrastującymi roślinami. Może być z powodzeniem uprawiana w donicy.

Nazwa łacińska Chamaecyparis obtusa 'Tetragona Aurea'
Pokrój krzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość od 0,5 m do 1 m
Tempo wzrostu roślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł żółte
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba gliniasta, próchniczna, umiarkowanie wilgotna lub wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność -21 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne, rabaty, pojemniki

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej