Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Cyprysik tępołuskowy Fernspray Gold

Chamaecyparis obtusa 'Fernspray Gold'

  • Dostępność: 88 sztuk
  • Czas wysyłki: 2-3 dni
produkt polski

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
20 cm
cyprysik Fernspray Gold
zdjęcie wykonane we wrześniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Silnie rosnąca odmiana cyprysika o stożkowatym pokroju i pędach podobnych do liści paproci. W wieku 10 lat dorasta do około 1 m wysokości, a bardzo stare egzemplarze mogą osiągnąć nawet 3 m. Młode pędy mają ładny, intensywnie żółty kolor (szczególnie wiosenne przyrosty), starsze pędy są zabarwione mniej intensywnie.

Powinien być sadzony na stanowisku słonecznym, osłoniętym przed wiatrem. Gleba może być przeciętna lub żyzna, wilgotna lub umiarkowanie wilgotna. Nie wymaga corocznego cięcia.

Ze względu na swoj oryginalny wygląd polecany do ogrodów przydomowych, japońskich, wrzosowiskowych oraz alpinariów. Stanowi ładny kontrastowy akcent na tle innych iglaków.

Nazwa łacińska: Chamaecyparis obtusa 'Fernspray Gold'
Pokrój: drzewiasty, rozłożysty
Docelowa wysokość: 2 m
Tempo wzrostu: wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł: żółte
Mrozoodporność: -23 °C
Zastosowanie:
  • ogrody przydomowe
  • ogrody skalne
  • ogrody wrzosowiskowe
  • ogrody orientalne
  • rabaty
  • pojemniki
Stanowisko: słoneczne, osłonięte
Wymagania glebowe: gleba próchniczna, gliniasta, umiarkowanie wilgotna lub wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Zimozieloność: tak

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej