Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Bukszpan wieczniezielony
  • Bukszpan wieczniezielony
  • Bukszpan wieczniezielony
  • Bukszpan wieczniezielony
  • Bukszpan wieczniezielony

Bukszpan wieczniezielony

Buxus sempervirens

  • 7,99 zł

  • Netto: 7,40 zł
  • Cena w punktach: 137
  • Zaloguj się, aby otrzymać 5 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielony krzew dorastający do 2-4 m wysokości, o ciemnozielonych, owalnych i lśniących liściach. Jest idealnym materiałem na wszelkie żywopłoty – te zwykłe, jak i rozbudowane, wzorzyste, spiralne. Z posadzonych roślin przy odrobinie cierpliwości można uformować prawie wszystko. Nadaje się idealnie nie tylko do ogrodów przydomowych, ale także do parków oraz i nasadzeń miejskich. Nie jest rośliną trudną w uprawie, jest odporny na zanieczyszczenia powietrza i okresową suszę. Rośnie dobrze na glebach humusowych, umiarkowanie wilgotnych, o odczynie obojętnym lub zasadowym. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i w cieniu. Można uprawiać w donicy.

Nazwa łacińskaBuxus sempervirens
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 1 m do 2 m
Tempo wzrostuwolno rosnący
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieformy cięte, żywopłot, ogrody przydomowe, nasadzenia parkowe, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane