Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Ostrokrzew Golden King
Ostrokrzew Golden KingOstrokrzew Golden KingOstrokrzew Golden KingOstrokrzew Golden King

Ostrokrzew Golden King

Ilex altaclerensis 'Golden King'

  • Dostępność: niedostępny
  • 13,50 zł

  • Netto: 12,50 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AIlex
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Ostrokrzew Golden King
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew o dwukolorowych liściach i krzaczastym, wyprostowanym pokroju. W wieku 10 lat osiąga 1,5 m wysokości, a starsze egzemplarze mogą osiągać 2-3 m wysokości i 2 m szerokości. Liście duże, eliptyczne i błyszczące. Środek blaszki liściowej jest zielony, a brzegi żółto-białe. Ząbkowanie brzegów jest słabo widoczne. Odmiana kwitnie na przełomie maja i czerwca. W tym okresie wytwarza drobne, białe, 4-płatkowe kwiaty. Pod koniec września pojawiają się czerwone owoce, mocno kontrastujące z barwą liści, stanowią duży walor dekoracyjny przez całą zimę, aż do wiosny. Są również pożywieniem dla ptaków. Odmiana polecana do sadzenia w dużych ogrodach, na stanowiskach zacienionych (np. pod koronami dużych drzew), a także jako soliter do donicy w eksponowanym miejscu. W cieplejszych regionach kraju moża ją sadzić na żywopłot, dowolnie formowany. W okresie świąt gałązki ostrokrzewu świetnie nadają się do ozdoby stołów, tworzenia stroików, wieńców, a także jako dodatek do bukietów.

Stanowisko i uprawa

Preferuje gleby żyzne, wilgotne o odczynie zbliżonym do obojętnego. Może być sadzony zarówno na stanowisku mocno zacienionym, jak i mocno nasłonecznionym, natomiast jego liście będą miały ładniejszą barwę na stanowisku słonecznym. Odmiana jest w pełni mrozoodporna, wytrzymuje mrozy do -26 °C  ale zaleca się ją sadzić w miejscach osłoniętych od silnego wiatru - nie dlatego że przemarza, ale dlatego że jest wrażliwy na suszę fizjologiczną, która często występuje na wietrznych stanowiskach. Roślina bardzo dobrze znosi cięcie, z tego względu jest polecana na wszelkie formy strzyżone oraz na zywopłoty.

Nazwa łacińskaIlex altaclerensis 'Golden King'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
Docelowa szerokość2-3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełpstre, dwubarwne, obrzeżone
Barwa kwiatówbiałe
Owoceczerwone jagody, dekoracyjne
Wymagania glebowegleba umiarkowanie wilgotna, przeciętna ogrodowa, odczyn zasadowy
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Gęstość sadzenia na żywopłot1 m
Zastosowaniezimozielone żywopłoty, ogrody przydomowe, kompozycje naturalistyczne, ogrody w stylu orientalnym, soliter, formy strzyżone, na stanowiska zacienione

Napisz opinię