Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Bez czarny Black Lace PBR
  • Bez czarny Black Lace PBR
  • Bez czarny Black Lace PBR
  • Bez czarny Black Lace PBR
  • Bez czarny Black Lace PBR
  • Bez czarny Black Lace PBR
  • Bez czarny Black Lace PBR

Bez czarny Black Lace PBR

Sambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR EU 13679

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ozdobna odmiana czarnego bzu o atrakcyjnych walorach dekoracyjnych i krzaczastym pokroju. Rośnie jako duży krzew o łukowato wygiętych pędach, dorastając do ok. 3 m wysokości. Młode gałązki mają purpurową barwę, później kora jest szara. Liście o delikatnej budowie, błyszczące, ciemnopurpurowe (czasami niemal czarne), o charakterystycznym ostrym zapachu po przetarciu. Kwiaty drobne, różowe, skupione w talerzowate baldachgrona o średnicy mogącej dochodzić nawet do 20 cm. Są pachnące i miododajne - przyciągają motyle, pszczoły i inne pozyteczne owady. Kwitnienie zaczyna się na przełomie maja i czerwca. Od sierpnia do października dojrzewają owoce - niewielkie, czarne jagody, chetnie zjadane przez ptaki. Owoce czarnego bzu są jadalne i od lat używane w medycynie naturalnej. Zawierają wiele witamin, używa się ich do przetworów oraz jako dodatek do opotraw. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo oraz w grupach, w dużych ogrodach, w parkach oraz na terenach zieleni miejskiej. W ogrodzie świetnie wygląda w kontrastowych kompozycjach z krzewuszkami, perukowcami i innymi roślinami liściastymi o intensywnie wybarwionych liściach.

Bez czarny to roślina niezbyt wymagająca, łatwa w uprawie. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, o umiarkowanej wilgotności i odczynie zbliżonym do obojętnego. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Liście najlepiej wybarwiają się na pełnym słońcu. Odmiana w pełni odporna na mróz. W sezonie wegetacyjnym wymaga dobrego odżywiania - najlepiej zasilać nawozem NPK z dodatkiem wapnia (zawierającym w składzie głównie azot, fosfor oraz potas).

Nazwa łacińskaSambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR EU 13679
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość3 m
Docelowa szerokość2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnopurpurowe
Barwa kwiatówróżowe
Owocowaniesierpień, wrzesień, październik
Owocemałe i czarne jagody, jadalne
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna względem pH podłoża
Mrozoodporność-29 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, w grupach, owoce na przetwory
Termin kwitnieniaczerwiec
Informacje dodatkoweroślina miododajna, jadalne owoce

Napisz opinię

Produkty powiązane