Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Berberys Thunberga Coral PBR
Berberys Thunberga Coral PBRBerberys Thunberga Coral PBRBerberys Thunberga Coral PBRBerberys Thunberga Coral PBR

Berberys Thunberga Coral PBR

Berberis thunbergii 'Coral' PBR

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABerberis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Berberys Thunberga Coral PBR
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowa licencjonowana odmiana berberysu o jaskrawoczerwonych liściach z żółtą obwódką. Żółte kwiaty, pojawiające się późną wiosną, są niewielkie ale urokliwe. Wytwarza czerwone wydłużone owoce (jagody), które są wartościowym pokarmem dla ptaków. Młode pędy przybierają różową barwę, natomiast latem/jesienią przebarwiają się na kolor czerwony i pomarańczowy. Odmiana karłowa o pokroju kulistym. Osiąga wysokość około 0,6 m. Nadaje się na niskie rabaty i żywopłoty, a także do ogrodów skalnych. Kilka krzewów posadzonych obok siebie może utworzyć efektowną, czerwoną plamę.

Berberysy to krzewy odporne na mróz, o niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, całkiem kwaśnych do umiarkowanie alkalicznych. Najlepiej wybarwiają się w pełnym słońcu, ale mogą też rosnąć na stanowisku półcienistym.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Coral' PBR
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,6 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełwielobarwne, pstre lub obrzeżone
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Owocowaniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane