Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Azalia wielkokwiatowa Doloroso
Azalia wielkokwiatowa DolorosoAzalia wielkokwiatowa DolorosoAzalia wielkokwiatowa DolorosoAzalia wielkokwiatowa Doloroso

Azalia wielkokwiatowa Doloroso

Rhododendron 'Doloroso'

  • 30,00 zł

  • Netto: 27,78 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 30 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Azalia wielkokwiatowa Doloroso
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew o sztywnych pędach i rozłożystym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,2 m wysokości oraz 1,5 m szerokości. Liście ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo/czerwono/żółto, a na zimę opadają. Kwiaty duże (ok. 6 cm średnicy), barwy czerwonej, o lejkowatym kształcie, złożone są z 5 płatków, zebrane w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu. Kwitnienie odbywa się przed rozwojem liści - zanim kwiaty zaczną przekwitać, na pędach zaczynają pojawiać się młode, soczysto zielone liście. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach, w ogrodach przydomowych, na rabatach, wrzosowiskach, ogrodach w stylu orientalnym, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych (azalie, różaneczniki, wrzosy, wrzośce, itp.).

Stanowisko i uprawa

Azalie wielkokwiatowe preferują kwaśne i przepuszczalne podłoże – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Doloroso'
Pokrójkrzaczasty rozłozysty
Docelowa wysokość1,2 m
Docelowa szerokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, wrzosowiska, w grupie z innymi azaliami i różanecznikami

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty