Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Aster alpejski Dunkle Schöne
  • Aster alpejski Dunkle Schöne
  • Aster alpejski Dunkle Schöne
  • Aster alpejski Dunkle Schöne

Aster alpejski Dunkle Schöne

Aster alpinus 'Dunkle Schöne' (syn. 'Dark Beauty')

  • 15,99 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Cena w punktach: 399
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niewielka bylina o dużych walorach ozdobnych. Dorasta do 20-30 cm wysokości, wytwarza sztywne i proste łodygi pokryte skąpo szarozielonymi liśćmi o kształcie lancetowatym. Na szczytach łodyg osadzone są koszyczki kwiatowe, o kwiatach rurkowych w kolorze żółtym, otoczonymi kwiatami języczkowymi w kolorze fioletowym. Kwiaty są miododajne, przyciągają pszczoły, motyle oraz inne pożyteczne owady. Kwitnie w maju i czerwcu. Odmiana polecana do sadzenia na rabatach, w ogrodach skalnych. Posadzona w grupie tworzy efektowne kolorowe plamy. Nadaje się na kwiaty cięte. Gęstość sadzenia w grupie: 10 szt/m2.

Aster alpejski preferuje stanowiska słoneczne oraz gleby przepuszczalne, wapienne, o odczynie zasadowym. W gorące dni bez deszczu wymaga regularnego podlewania. Po kwitnieniu powinno się przeprowadzić cięcie. Roślina w pełni mrozoodporna w naszym klimacie.

Nazwa łacińskaAster alpinus 'Dunkle Schöne' (syn. 'Dark Beauty')
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość20-30 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełszarozielone
Barwa kwiatówfioletowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, żyzne, próchniczne, o odczynie zasadowym (pH > 7,3)
Mrozoodporność-35 °C (strefa 3 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanierabaty, skalniaki, nasadzenia grupowe, kwiat cięty
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane