Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Brunera wielkolistna Silver Heart PBR
Brunera wielkolistna Silver Heart PBRBrunera wielkolistna Silver Heart PBR

Brunera wielkolistna Silver Heart PBR

Brunnera macrophylla 'Silver Heart' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABrunnera
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Brunera wielkolistna Silver Heart PBR
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niezwykle dekoracyjna, cieniolubna bylina o dużych liściach w kształcie serca, pochodząca z Kaukazu. Często nazywana niezapominajką kaukaską ze względu na kwiaty przypominające wyglądem kwiaty niezapominajki. Pokrój kępiasty, zwarty, dorasta do 45 cm wysokości. Główną ozdobą rośliny są duże, grube, skórzaste liście w kształcie serca. Są koloru srebrnego, poprzecinane wyraźnie widocznym ciemnozielonym unerwieniem i pokryte malutkimi włoskami. Dodatkową ozdobą są jasnoniebieskie kwiaty zebrane w luźne, rozgałęzione kwiatostany. Z wyglądu przypominają kwiaty niezapominajki. Zakwitają w kwietniu i maju, ładnie kontrastują na tle srebrzystych liści. Jedna z najbardziej odpornych odmian brunery, polecana do nasadzeń na zacienionych rabatach, w towarzystwie funkii, paproci, innych kwitnących bylin, obwódkach, do zadarniania terenów pod drzewami i dużymi krzewami. Duże liście i zwarty pokrój tworzą naturalną barierę dla chwastów. Świetnie nadaje się również do uprawy w pojemniku w towarzystwie dąbrówek, żurawek i niskich traw.

Brunnera powinna rosnąć na stanowisku zacienionym, na glebie żyznej, próchnicznej i wilgotnej, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Gleby ciężkie, gliniaste, powinny zostać wcześniej dobrze zdrenowane. Można ją rozmnażać przez podział kępy, najlepiej jesienią.

Skrót PBR (ang. Plant Breeders’ Rights) przy nazwie odmiany oznacza, że jest to odmiana licencjonowana, chroniona wspólnotowym wyłącznym prawem we wszystkich państwach UE.

Nazwa łacińskaBrunnera macrophylla 'Silver Heart' PBR
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość45 cm
Docelowa szerokość50 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełsrebrzyste, niebieskawe, szare
Barwa kwiatówjasnoniebieskie
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowepodłoże wilgotne, żyzne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do zasadowego (pH 6-8)
Mrozoodporność-33 °C (strefa 4 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, skalniaki, obsadzenie oczek wodnych, nasadzenia grupowe, kontrastowe kompozycje z niskimi bylinami

Napisz opinię