Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Jeżówka SunSeekers Magenta
  • Jeżówka SunSeekers Magenta
  • Jeżówka SunSeekers Magenta
  • Jeżówka SunSeekers Magenta

Jeżówka SunSeekers Magenta

Echinacea 'SunSeekers Magenta'

  • 24,00 zł

  • Netto: 22,22 zł
  • Cena w punktach: 574
  • Zaloguj się, aby otrzymać 21 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ozdobna bylina należąca do serii SunSeekers. Dorasta do około 50-60 cm wysokości tworząc gęste, mocno rozkrzewione kępy. Liście lancetowate, delikatnie owłosione, ciemnozielone. Kwitnie latem, od czerwca do września tworząc kwiaty o ciemno różowej barwie. Jeżówki są miododajne, przyciągają pszczoły, motyle i inne pożyteczne owady.

Jeżówki polecane są do sadzenia w ogrodach przydomowych na rabatach, grządkach kwiatowych, w towarzystwie traw ozdobnych i innych bylin, np. szałwii, rudbekii, słoneczników, astrów. Nadają się na kwiaty cięte i suszone. Szczególnie polecane są do sadzenia w grupach po kilka sztuk (zalecana gęstość sadzenia 9szt/m2).

Jeżówka purpurowa jest byliną łatwą w uprawie, dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych, piaszczysto-glinistych i umiarkowanie wilgotnych, na stanowisku słonecznym. Jest całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie i rzadko choruje. Należy uważać na ślimaki, które lubią obgryzać liście. Długie pędy mogą się pokładać i powinny być podwiązywane. Cięcie przeprowadzamy po kwitnieniu, wtedy jest szansa na ponownie kwitnienie późną jesienią.

Nazwa łacińskaEchinacea 'SunSeekers Magenta'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość50-60 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowa / fuksja
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, żyzne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do zasadowego (pH 6-8)
Mrozoodporność-30 °C (strefa 4 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, skalniaki, nasadzenia grupowe, kwiat cięty i suszony, uprawa w donicy
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane