Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Nawóz długodziałający do róż PLANTACOTE Agrecol 0,3kg

  Nawóz długodziałający do róż PLANTACOTE Agrecol 0,3kg

  • Dostępność: niedostępny
  • EAN: 5902341001447
  • 12,95 zł

  • Netto: 12,95 zł
  • Cena w punktach: 337
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

  Produkt jest chwilowo niedostępny
  Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:

  Plantacote nawóz do róż to nowoczesny, kompletny nawóz o długotrwałym działaniu, przeznaczony do nawożenia w uprawach wszystkich gatunków i odmian róż. Każda granula zawiera odpowiednio dobrany skład makro- i mikroelementów zapewniających doskonałe warunki do wzrostu krzewów róż oraz odporność na choroby i szkodniki. Zwiększona zawartość potasu gwarantuje bujne i długie kwitnienie róż. Plantacote nawóz do róż może być stosowany w zarówno w uprawach ogrodowych, jak i w uprawach pojemnikowych w pomieszczeniach, na balkonach i tarasach. Otoczkowane granule zapobiegają wypłukiwaniu nawozu do głębszych warstw podłoża, niedostępnych dla korzeni roślin. W ten sposób więcej składników odżywczych jest wykorzystywanych przez rośliny (aż do 80-90%). Stosowanie nawozu otoczkowanego niweluje ryzyko przenawożenia, a przy tym chroni środowisko naturalne.

  Plantacote to kompletny, wieloskładnikowy nawóz o działaniu determinowanym przez czynniki środowiska, tj. wilgotność i temperaturę otoczenia. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii otoczkowania zabieg nawożenia można wykonywać jedynie raz w sezonie wegetacyjnym.

   

  azot (N) – 13%
  fosfor (P2O5) – 9%
  potas (K2O) – 16%
  magnez (MgO) – 2%

  Mikroskładniki pokarmowe:
  bor (B) 0,03%, miedź (Cu) 0,02%, żelazo (Fe) 0,3%, (w tym 0,15% schelatowane przez EDTA) mangan (Mn) 0,08%, molibden (Mo) 0,01%, cynk (Zn) 0,04%

   

   

  Sposób stosowania

  Stosować 1 raz w roku na początku sezonu wegetacyjnego wiosną (marzec, kwiecień lub maj). Nawóz można stosować również podczas sadzenia.

  PODCZAS SADZENIA. 
  Rozsypać nawóz w zagłębieniu dołka wokół bryły korzeniowej. Po posadzeniu, rośliny podlać obficie wodą. Dawkę nawozu dostosować do wysokości roślin, przeznaczając od 50 do 75 g na roślinę.

  STARSZE ROŚLINY JUŻ ROSNĄCE.  
  Rozsypać nawóz w zagłębieniu dołka wokół bryły korzeniowej. Po posadzeniu, rośliny podlać obficie wodą. Dawki nawozu dostosować do wysokości roślin:

  • krzewy niskie do wysokości 1 m – 50 g nawozu na roślinę
  • krzewy wysokie o wysokości ponad 1 m oraz formy pnące – 75 g nawozu na roślinę
  • rośliny rosnące w grupach, róże okrywowe – 50 – 75 g na 1 mpowierzchni, w zależności od wysokości roślin

  Jedna garść to około 40 – 50 g granulatu.

  Rodzaj nawozuPlantacote (180 dni)
  Rodzaj opakowaniaKarton 0,3kg
  Informacje dodatkowe<ul><li>nawóz do róż ogrodowych oraz uprawianych w pojemnikach w pomieszczeniach, na balkonach i tarasach </li><li>zapewnia obfite kwitnienie i intensywne wybarwienie kwiatów </li><li>nawóz, dzięki optymalnie dobranym składnikom, wzmacnia róże i zapobiega chorobom fizjologicznym </li><li>działa przez okres 5-6 miesięcy</li></ul>

  Napisz opinię

  Przeczytaj na blogu

  Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

  Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

  Czytaj więcej