Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Piwonia chińska Red Sarah Bernhardt
  • Piwonia chińska Red Sarah Bernhardt
  • Piwonia chińska Red Sarah Bernhardt

Piwonia chińska Red Sarah Bernhardt

Paeonia lactiflora 'Red Sarah Bernhardt' (syn. 'Fiona')

  • 37,00 zł

  • Netto: 34,26 zł
  • Cena w punktach: 925
  • Zaloguj się, aby otrzymać 34 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Krzaczasta długowieczna bylina o niezwykle dekoracyjnych kwiatach. Dorasta do 80-100 cm wysokości. Pędy silne, wyprostowane, słabo rozgałęzione, gęsto pokryte ciemnozielonymi liśćmi. Kwiaty duże (12-16 cm średnicy), pełne, kuliste, o muszelkowatych płatkach w kolorze purpurowo-czerwonym. Pręciki w formie szerokich płatków, szczelnie wypełniają środek kwiatu. Kwitnie obficie w czerwcu. Piwonie przez wielu są uważane za najpiękniejsze byliny ogrodowe. Nie bez powodu nazywa się je również "różami bez kolców". Roślina o uniwersalnym zastosowaniu, polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, w ogrodach w stylu orientalnym, w grupach, a także na kwiaty cięte. Gęstość sadzenia w grupie: 1-3 szt/m².

Stanowisko i uprawa

Piwonia lub stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatru. Może rosnąć również w półcieniu, jeśli przynajmniej przez połowę dnia będzie miała dostęp do światła słonecznego. Jest w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrywania na zimę - jedynie młode sadzonki należy okryć na pierwszą zimę po posadzeniu. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, o dużej zawartości próchnicy. Odczyn pH 5-6, toleruje gleby od lekko kwaśnych do lekko zasadowych. Gleby ciężkie, gliniaste należy rozluźnić i wykonać drenaż umożliwiający odpływ nadmiaru wody. Nie należy sadzić piwonii na glebach podmokłych - duża ilość stojącej wody będzie powodować gnicie korzeni. Należy dobrze przemyśleć miejsce sadzenia - piwonia nie lubi przesadzania. 

Piwonie sadzimy płytko, na głębokości 3-4 cm. Teren wokół krzewu można wyściółkować korą, która pomoże w zatrzymywaniu wilgoci i powstrzyma rozwój chwastów. Wiosną zasilamy krzew mineralnym nawozem wieloskładnikowym o dużej ilości fosforu i małej ilości azotu, lub nawozem naturalnym (obornik, humus). Piwonie nie lubią zbyt obfitego podlewania, podłoże powinno być wilgotne, ale nie stale mokre. Jedynie w okresach suszy zaleca się obfite podlewanie. Należy również unikać polewania liści wodą - wysoka temperatura w połączeniu ze stałą wilgotnością liści ułatwia rozwój chorób grzybowych.

Nazwa łacińskaPaeonia lactiflora 'Red Sarah Bernhardt' (syn. 'Fiona')
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówpurpurowe, czerwone
Kwitnienieczerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, żyzne, próchniczne, pH 5-6
Mrozoodporność-25 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, ogrody w stylu orientalnym, nasadzenia grupowe, kwiat cięty

Napisz opinię

Produkty powiązane