Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Piwonia chińska Monsieur Martin Cahuzac
  • Piwonia chińska Monsieur Martin Cahuzac
  • Piwonia chińska Monsieur Martin Cahuzac
  • Piwonia chińska Monsieur Martin Cahuzac
  • Piwonia chińska Monsieur Martin Cahuzac
  • Piwonia chińska Monsieur Martin Cahuzac

Piwonia chińska Monsieur Martin Cahuzac

Paeonia lactiflora 'Monsieur Martin Cahuzac'

  • 42,00 zł

  • Netto: 38,89 zł
  • Cena w punktach: 1225
  • Zaloguj się, aby otrzymać 45 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Krzaczasta długowieczna bylina o niezwykle dekoracyjnych kwiatach, jedna z najciemniejszych czerwonych odmian piwonii chińskiej. 'Monsieur Martin Cahuzac' jest dobrze znaną i sprawdzoną odmianą, uprawianą już od ponad 100 lat. Dorasta do wysokości około 70 cm. Pędy silne, sztywne, słabo rozgałęzione, liście ciemnozielone, pierzastosieczne, głęboko klapowane. Kwiaty podwójne, bardzo duże, pełne i półpełne, kuliste, o barwie bordowo-karmazynowej, z jedwabistym czarnym połyskiem, słabo pachnące. Kwitnie obficie na przełomie maja i czerwca. Piwonie przez wielu są uważane za najpiękniejsze byliny ogrodowe. Nie bez powodu nazywa się je również "różami bez kolców". Roślina o uniwersalnym zastosowaniu, polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, w ogrodach w stylu orientalnym, w grupach, a także na kwiaty cięte.

Stanowisko i uprawa

Piwonia lub stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatru. Może rosnąć również w półcieniu, jeśli przynajmniej przez połowę dnia będzie miała dostęp do światła słonecznego. Jest w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrywania na zimę - jedynie młode sadzonki należy okryć na pierwszą zimę po posadzeniu. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, o dużej zawartości próchnicy. Odczyn pH 5-6, toleruje gleby od lekko kwaśnych do lekko zasadowych. Gleby ciężkie, gliniaste należy rozluźnić i wykonać drenaż umożliwiający odpływ nadmiaru wody. Nie należy sadzić piwonii na glebach podmokłych - duża ilość stojącej wody będzie powodować gnicie korzeni. Należy dobrze przemyśleć miejsce sadzenia - piwonia nie lubi przesadzania. 

Piwonie sadzimy płytko, na głębokości 3-4 cm. Teren wokół krzewu można wyściółkować korą, która pomoże w zatrzymywaniu wilgoci i powstrzyma rozwój chwastów. Wiosną zasilamy krzew mineralnym nawozem wieloskładnikowym o dużej ilości fosforu i małej ilości azotu, lub nawozem naturalnym (obornik, humus). Piwonie nie lubią zbyt obfitego podlewania, podłoże powinno być wilgotne, ale nie stale mokre. Jedynie w okresach suszy zaleca się obfite podlewanie. Należy również unikać polewania liści wodą - wysoka temperatura w połączeniu ze stałą wilgotnością liści ułatwia rozwój chorób grzybowych.

Nazwa łacińskaPaeonia lactiflora 'Monsieur Martin Cahuzac'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość70 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, żyzne, próchniczne, pH 5-6
Mrozoodporność-15 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowaniepachnące kwiaty, jedna z odmian o najciemniejszych kwiatach

Napisz opinię

Produkty powiązane