Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Piwonia chińska Miss America
Piwonia chińska Miss AmericaPiwonia chińska Miss AmericaPiwonia chińska Miss AmericaPiwonia chińska Miss America

Piwonia chińska Miss America

Paeonia lactiflora 'Miss America'

  • 45,00 zł

  • Netto: 41,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 38 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-04.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APaeonia
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Piwonia chińska Miss America
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzaczasta długowieczna bylina o niezwykle dekoracyjnych kwiatach. Dorasta do około 80 cm wysokości. Pędy silne, wyprostowane, gęsto pokryte ciemnozielonymi liśćmi. Kwiaty duże, półpełne, kuliste, o muszelkowatych płatkach w kolorze białym, przyjemnie pachnące. Po rozwinięciu odsłaniają żółte pręciki i zielone słupki. Odmiana wcześnie kwitnąca, zakwita już w maju, a po kwitnieniu pozostaje ozdobna z liści do końca sezonu. Piwonie przez wielu są uważane za najpiękniejsze byliny ogrodowe. Nie bez powodu nazywa się je również "różami bez kolców". Roślina o uniwersalnym zastosowaniu, polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, w ogrodach w stylu orientalnym, w grupach, a także na kwiaty cięte. Gęstość sadzenia w grupie: 1-3 szt/m².

Stanowisko i uprawa

Piwonia lub stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatru. Może rosnąć również w półcieniu, jeśli przynajmniej przez połowę dnia będzie miała dostęp do światła słonecznego. Jest w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrywania na zimę - jedynie młode sadzonki należy okryć na pierwszą zimę po posadzeniu. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, o dużej zawartości próchnicy. Odczyn pH 5-6, toleruje gleby od lekko kwaśnych do lekko zasadowych. Gleby ciężkie, gliniaste należy rozluźnić i wykonać drenaż umożliwiający odpływ nadmiaru wody. Nie należy sadzić piwonii na glebach podmokłych - duża ilość stojącej wody będzie powodować gnicie korzeni. Należy dobrze przemyśleć miejsce sadzenia - piwonia nie lubi przesadzania. 

Piwonie sadzimy płytko, na głębokości 3-4 cm. Teren wokół krzewu można wyściółkować korą, która pomoże w zatrzymywaniu wilgoci i powstrzyma rozwój chwastów. Wiosną zasilamy krzew mineralnym nawozem wieloskładnikowym o dużej ilości fosforu i małej ilości azotu, lub nawozem naturalnym (obornik, humus). Piwonie nie lubią zbyt obfitego podlewania, podłoże powinno być wilgotne, ale nie stale mokre. Jedynie w okresach suszy zaleca się obfite podlewanie. Należy również unikać polewania liści wodą - wysoka temperatura w połączeniu ze stałą wilgotnością liści ułatwia rozwój chorób grzybowych.

Nazwa łacińskaPaeonia lactiflora 'Miss America'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, żyzne, próchniczne, pH 5-6
Mrozoodporność-25 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, ogrody w stylu orientalnym, nasadzenia grupowe, kwiat cięty

Napisz opinię

Produkty powiązane