Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Superfosfat wzbogacony AGRA 2kg

Superfosfat wzbogacony AGRA 2kg

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Nawóz zaliczany do grupy najbardziej skoncentrowanych nawozów fosforowych typu A.2.2b. Zawartość w nawozie fosforanu jednowapniowego rozpuszczalnego w wodzie czyni fosfor łatwo przyswajalnym dla roślin. Nawóz ten dodatkowo w swoim składzie zawiera składniki potrzebne roślinom takie jak: wapń i siarka. Mikroelementy (Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) pochodzące z naturalnych fosforytów są cennym dodatkiem do nawozu poprawiającym przyswajalność pozostałych składników. Fosforowy nawóz uniwersalny, który można stosować pod wszystkie rośliny uprawne.

Superfosfat wzbogacony z wapniem jest nawozem przedsiewnym. Po wysiewie nawozu należy wymieszać go z glebą. Do siewu można przystąpić już po 3 – 5 dniach od daty wymieszania nawozu z glebą. Nawóz nadaje się na wszystkie rodzaje gleb, niezależnie od stopnia ich zwięzłości i stanu zakwaszenia. Superfosfat wzbogacony z wapniem można mieszać w dowolnym czasie ze wszystkimi nawozami, a na krótko przed rozsiewem z saletrą amonową i mocznikiem.

Głównym składnikiem pokarmowym zawartym w nawozie jest fosfor. Wielkość dawek tego składnika należy określać według trzech podstawowych kryteriów: stanu zasobności gleb w przyswajalny fosfor, wymagań nawożonej rośliny względem fosforu i wielkości spodziewanego plonu uprawianych roślin.

 

Nawóz WE (spełniający wymogi Unii Europejskiej)

  • fosfor (P2O5) – 40%
  • wapń (CaO) – 10%

 

Rodzaj opakowaniaWorek 2kg

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej