Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Siarczan magnezu AGRA 2kg

Siarczan magnezu AGRA 2kg

  • 25,00 zł

  • Netto: 20,33 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Siarczan magnezu to uniwersalny nawóz do upraw warzyw, owoców, roślin ozdobnych – zwłaszcza iglastych oraz roślin rolniczych. Nawóz do stosowania dolistnego lub podczas nawadniania (fertygacji). Siarczan magnezu rozpuszcza się w wodzie natychmiastowo i bez resztek. Stosowanie nawozu stanowi uzupełnienie nawożenia doglebowego w okresach niedoboru składników pokarmowych.

Nawóz stosuje się w stężeniu od 2-5%. Łącznie należy aplikować ok. 0,25 kg/100 m2 powierzchni, a przy mniejszych ilościach wody zaleca się stosowanie kilkukrotne. Przy silnych niedoborach, względnie przy ich widocznych objawach dawkę należy zwiększyć do 0,5 kg/100 m² i nawozić odpowiednio 2-3 krotnie. Nawóz można łączyć z innymi nawozami w postaci płynnej np. z mocznikiem.

 

Nawóz WE (spełniający wymogi Unii Europejskiej)

  • magnez (MgO) – 16%
  • siarka (SO3) – 32,5%

 

Rodzaj opakowaniaWorek 2kg

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej