Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nawóz do zakładania i regeneracji trawnika Agrecol 1,2kg

produkt polski

 • 14,50 zł

 • Netto: 13,43 zł
 • Cena w punktach: 362
 • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Nawóz do zakładania i regeneracji trawników to granulowany nawóz mineralny. Przeznaczony do przedsiewnego przygotowywania podłoża pod wszelkiego rodzaju trawniki i trawy ozdobne. Zalecany również do stosowania na trawniki istniejące, które wymagają regeneracji. Zadaniem nawozu jest dostarczenie do gleby substancji odżywczych niezbędnych dla kiełkowania, wzrostu i rozwoju młodej trawy. Zawarty w nawozie fosfor oraz potas przyczyniają się do wzrostu silnego, głębokiego systemu korzeniowego, dzięki czemu rośliny są bardzo odporne na niedobór wody w glebie. Jego bogaty skład pozytywnie wpływa na intensywne zielone zabarwienie trawy oraz prawidłową gęstość darni.

 

Nawóz WE wieloskładnikowy (spełniający wymogi Unii Europejskiej)

Typ: NPK 16-14-16 

 • zwiększa odporność traw na suszę
 • przyspiesza kiełkowanie nasion traw
 • wspomaga wzrost darni na wolnych przestrzeniach
Rodzaj nawozu Wieloskładnikowy, posypowy, granulowany NPK 16-14-16
Skład produktu
 • azot (N) całkowity - 16%
 • pięciotlenek fosforu (P2O5) - 14%
 • tlenek potasu (K2O) – 16%
Instrukcja stosowania

Zakładanie trawnika

 • Przygotuj teren do założenia trawnika. Przekop, dokładnie oczyść (z kamieni, gruzów, korzeni chwastów), a następnie wyrównaj.
 • Odmierz odpowiednią ilość nawozu: 20 g nawozu na każdy 1 m terenu przeznaczonego pod trawnik.
 • Rozsyp równomiernie ręcznie lub specjalnym siewnikiem i wymieszaj nawóz z wierzchnią warstwą gleby. Następnie wysiej nasiona traw.
 • Po zastosowaniu nawozu, teren obficie podlej wodą, poprzez drobnokropliste zraszanie.

Regeneracja trawnika i uzupełnianie pustych miejsc

 • Przygotuj teren do regeneracji trawnika. Trawnik oczyść z chwastów, skoś i poddaj zabiegowi wertykulacji lub aeracji.
 • Odmierz odpowiednią ilość nawozu: 20 g nawozu na każdy 1 m2 trawnika. Trawnik w momencie zabiegu powinien być suchy.
 • Rozsyp nawóz równomiernie ręcznie lub specjalnym siewnikiem. Następnie wysiej nasiona traw w dawce 1/3 ilości podanej na opakowaniu nasion do trawnika.
 • Po zastosowaniu nawozu, trawnik obficie podlej wodą, poprzez drobnokropliste zraszanie.
Termin stosowania Stosować od marca do sierpnia, podczas zakładania lub regeneracji trawnika. W celu lepszej regeneracji, nawożenie powtarzać co 45-60 dni.
Rodzaj opakowania Karton 1,2kg

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej